HAFTA SONU KONSER SEÇKİSİ

Bu haftasonu İstanbul sahneleri harika sanatçıları ağırlayacak. İşte bize göre kaçırılmaması gerekenler:

Make The Move Presents: Ryan Crosson
18 Aralık 2015 23:00
Kloster, İstanbul

Ryan Crosson, Beat The Night organizasyonu ile 18 Aralık’ta Kloster kabinindeki yerini alıyor. Visionquest’in Shaun Reeves, Seth Troxler ve Lee Curtis ile birlikte dördüncü atlısı olan Ryan Crosson kariyeri boyunca, trend olan her şeyden uzak duran, 70’lerin funk müziğinin yanı sıra Doğu Afrika caz müziğinden de etkilenen ve bu ilhamı müziğine yedirebilen bir isim.

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası Konseri
18 Aralık 2015 20:00
Fulya Sanat, İstanbul

Lukasz Borowicz şefliğindeki İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, 18 Aralık’ta Fulya Sanat Merkezi’nde sahne alıyor.

Şef: Lukasz Borowicz
Solist: Michel Lethiec (Klarinet)

Mohsen Namjoo
19 Aralık 2015 21:00
Volkswagen Arena, İstanbul

California’da yaşayan İranlı sanatçı, söz yazarı, şarkıcı, müzik eğitmeni ve setar çalgıcısı Mohsen Namjoo, 1976 yılında Torbat-e Jam’da doğdu. New York Times tarafından “İran’ın Bob Dylan’ı” olarak gösterilen Mohsen Namjoo, bugünün gençliği adına konuşan, onların ruhuna dokunan ileriyi gören bir sanatçı olarak tanımlanıyor. Klasik ile moderni, geçmiş ile bugünü harmanlayan Namjoo için müzikal olarak gerçek bir yenilikçi denebilir.

Hey Douglas
19 Aralık 2015 22:00
Coop, İstanbul

VEYasin, “Hey Douglas” adlı projesiyle 19 Aralık’ta Coop sahnesinde. 70’li yılların psychedelic, funk ve soul şarkılarını günümüz cilası ile süsleyip tekrar düzenleyen VEYasin, Bu çalışmaları “Hey Douglas” çatısında toplayıp dinleyicisi ile buluşturmaya devam ediyor.

Cristina Branco
20 Aralık 2015 20:00
CRR Konser Salonu, İstanbul

Eleştirmenlerce tıpkı Amalia Rodrigues’in bir şarkısının sözlerinde olduğu gibi “Fado’yu yaşıyor ve Fado ile nefes alıyor” diye tanımlanan Fado’nun Prensesi Cristina Branco, Portekiz geleneksel müziğini hem kendi ülkesinin hem dünyaca ünlü şairlerin sözleriyle buluşturarak Fado’ya yeni bir kapı açıyor.