Torch Brewery’nin Üstün Başarısı

Torch Brewery’nin Üstün Başarısı Türkiye’ye ilk craft lezzet ödülünü getirdi

Torch Brewery, sahip olduğu görünüm, kıvam ve lezzet ayrıcalıklarıyla dünyanın en prestijli yarışmaları arasında yer alan Meininger’s International Craft Beer Award’dan altın madalyayla ayrıldı. Dünyanın dört bir yanından craft lezzet pazarının en iddialı üreticilerinin katıldığı yarışmada altın madalya almaya hak kazanan Torch Brewery, Türkiye’de bu ödüle layık görülen ilk craft lezzet olma ünvanının da sahibi oldu.

Almanya’da düzenlenen ve uluslararası craft lezzetlerin ödüllendirildiği Meininger’s International Craft Beer Award’a katılan Torch Brewery, sahip olduğu üstün lezzet, görünüm ve kıvamıyla yarışmadan altın madalyayla ayrıldı. Dünyanın en iddialı craft lezzet üreticilerinin katıldığı ve kıyasıya bir mücadelenin yaşandığı prestijli ödül yarışması Meininger’s Award’ın altın madalya ödülü Torch Brewery’in oldu. Yarışmaya, sadece Almanya’nın Köln kentinin ileri gelen brewery üreticilerinin ürettiği Kölsch türünde ürünlerin yarıştığı  “Kölsch Style” kategorisinde katılarak altın madalyanın sahibi olan Torch Brewery enfes bir başlangıç lezzeti olarak değerlendirilerek sahip olduğu özelliklerin tamamından yüksek puan alarak rakiplerini geride bırakmayı başardı.

Türkiye’nin ilk altın madalya alan craft lezzeti Torch Brewery oldu

Dünyanın en prestijli yarışmaları arasında yer alan Meininger’s International Craft Beer Award’dan altın madalyayla dönen Torch Brewery, aynı zamanda Türkiye’de bu ödüle sahip ilk craft lezzet olma özelliğini de taşıyor. Kölsch Style kategorisinde altın madalyaya layık görülen TorchBrewery renk, köpük, genel görünüm, koku, aroma, denge ve lezzet ayrıcalıklarıyla altın madalyayı göğüsledi. Dört yıl gibi kısa bir süre önce bira severlerle buluşan ve en genç ürünler arasında yer alan Torch Brewery, yetenekli brewer Philip Green ve başarılı ekibinin katkılarıyla Türkiye’ye ilk altın madalyayı getirdi.