ADATA XPG SPECTRIX D80 Hız Rekoru Kırdı

adata xpg

Sıvı nitrojen soğutma ile 5531MHz hıza çıkarak dünyanın en hızlı RAM’leri olmayı başaran XPG SPECTRIX D80 bellekler ADATA’nın Computex’teki standında sergileniyor

Ürettiği yüksek performanslı DRAM modülleri ve NAND Flaş depolama ürünleriyle dünya çapında tanınan ADATA Technology, XPG SPECTRIX D80 RGB DDR4 belleklerini sıvı nitrojen soğutma konfigürasyon içinde hız aşırtma (overclock) işlemine tabi tutarak 5531 MHZ hızında çalıştırmayı başardığını duyurdu.

ADATA’nın XPG ekibiyle MSI’ın hız aşırtma ekibinin işbirliğiyle ulaşılan hız, bu alanda bir rekor olma niteliğini taşıyor. Dünyanın en büyük hız aşırtma veri tabanlarından biri olan HWBOT tarafından da onaylanan sonuçlar, hem ADATA’nın sahip olduğu ileri teknolojinin hem de XPG SPECTRIX D80 RGB bellek modüllerinin üstün performansının göstergesi.

SPECTRIX D80 dünyanın sıvı-hava karma soğutmalı ilk RAM’leri olma özelliğini taşıyor. Bellek devresi üzerinde yer alan ısıyı dağıtıcı özellikteki malzemeler yanında alüminyum soğutucu ve sıvı soğutucudan faydalanan ürün hem soğutma hem de performans yönünden rakiplerinin önüne geçiyor.

SPECTRIX D80’in 5531MHz hıza çıkarak rekor kırdığı konfigürasyonda MSI X299 GAMING PRO CARBON AC anakartı kullanıldı. XPG’nin bu üstün performanslı belleklerini Computex 2018 süresince ADATA’nın I0608 numaralı standında görmek mümkün.

 

Test Sonuçları:

http://hwbot.org/submission/3864950_ren_kei_yang_memory_frequency_ddr4_sdram_2765.6_mhz

XPG Hakkında

Xtreme Performance Gear (XPG), ADATA Technology’nin yüksek performanslı PC donanımı sunan bir markasıdır. XPG ürünleri, mümkün olan en üst düzey dayanıklılık ve performansı sunmak için ADATA’nın zorlu A+ Testleri’ni başarıyla geçmeleriyle kendilerini kanıtlamış donanımlardır. XPG oyunculara, donanım meraklılarına ve overclock ile uğraşan kullanıcılara tadını son hızda çıkaracakları muhteşem bir deneyim sunuyor. Gelişmiş teknik özellikleri yanında şık ve güçlü tasarımlarıyla öne çıkan XPG ürünleri, Japonya Good Design Awards ve Taiwan Excellence Gold Awards gibi prestijli ödüllere lâyık görülmüştür. Overclock meraklılarının ve dünyaca ünlü e-spor takımlarının değişmez donanımları arasında yer alan ADATA XPG ürünleri, zaferi hedefleyen her oyuncunun tercihidir.