ArtInternational BAŞLIYOR

24 ülkeden 83 galerinin katılacağı çağdaş sanat fuarı ArtInternational, 4-6 Eylül 2015 tarihlerinde, Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. İstanbul’un en önemli sanat etkinliklerinden biri kabul edilen ArtInternational’ın direktörlüğünü bu yıl da Dyala Nusseibeh, sanat yönetmenliğini ise Stephane Ackermann üstleniyor.

Avrupa, Amerika, Ortadoğu ve Asya’yı kapsayan geniş bir bölgede yapılan değerlendirme sonucu 83 galeri İstanbul’da sanatseverlerle buluşacak. Dünyanın en köklü ve seçkin galerilerinden Paul Kasmin Gallery, Pearl Lam Galleries, Gallery Lelong, Deweer Gallery, Robert Miller Gallery’nin bir kez daha heyecan verici işlerle yer alacağı fuara, Londra, Bombay,Almatı ve New York gibi dünyanın farklı köşelerinden pek çok sanat galerisi ise ilk defa katılacak.

İstanbul, sanat dünyasının buluşması noktası olmaya devam ediyor ve bu dinamik ortam, fuarda sergilenen işlerin kalite ve çeşitliliğine de yansıyor. Bu sene fuarın açılışı, 14. İstanbul Bienali’ne denk geliyor. ArtInternational, İstanbul’un bu hareketli ve renkli haftasında, koleksiyoner, küratör, sanat profesyonelleri ve sanatseverler için bir buluşma noktası olacak. Türkiye ayağında ise İstanbul’un güncel sanat dünyasının odak noktası olmayı başarmış 12 galeri yer alıyor. ArtSümer, Dirimart, Galerist, Galeri Nev, Galeri Zilberman, Pi Artworks, Rampa, Sanatorium ve x-ist gibi geçen yıl da katılmış galerilerin yanı sıra Kuad, Öktem&Aykut ve The Empire Project gibi yeni galeriler fuardaki yerlerini alacak.