Çantada Taşınabilen 3D Yazıcı: T3D

3d-yazici

Kompakt boyutlardaki T3D 3D yazıcı, akıllı cihazlarla birlikte istediğiniz şeyleri mobil olarak tasarlamanızı sağlıyor.

T3D’nin yaratıcıları, akıllı cihazlarla (akıllı telefon ya da tablet) direkt olarak 3D tasarımlar alabileceğiniz, modüler bir 3D yazıcı geliştirmek istedi. Fonksiyonellikten ödün vermeden yaratıcı ihtiyaçlara yanıt veren T3D’nin çalışma prensibi oldukça basit: akıllı telefonunuz ya da tabletinizin ve 3D baskı sürecinin tamamlanabilmesi için T3D yazıcının yanınızda olması yetiyor.

Cyber Physical System (CPS) makine, mobil cihazınızın ekranından yaptığınız seçimle birlikte istediğiniz şekildeki 3D baskıyı yaratmanızı sağlıyor. Bulut (Cloud) sistemine Wi-Fi ile bağlanan T3D’de hareket kontrolü Bluetooth sayesinde sağlanıyor. Baskıyı tamamlamak için ihtiyacınız olan tek şey ise renkli reçineler.

Yazıcıyla birlikte gelen özel patentli renkli reçineler, gün ışığında baskı yapabiliyor. Bu kolaylık sayesinde baskı almak için T3D’yi karanlık bir odaya yerleştirmeniz gerekmiyor. Yüksek uygulanabilirliği sayesinde kullanıcının yaratıcı 3D tasarımlar yapmasına fırsat tanıyan T3D ile her bir baskı süreci başarıya ulaşıyor. Kompakt ve hafif tasarım unsuru ise T3D’nin çantada rahatlıkla taşınmasına imkan veriyor.