Honor 10’u En İyi Anlatan Fotoğraflar

honor

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan Honor 10’u en iyi anlatan fotoğrafları sizler için bir araya getirdik.

Yapay zeka destekli bir akıllı telefon olan Honor 10, geçen hafta tanıtıldı.

Fantom Mavisi ve Fantom Yeşili renklerin çarpıcı bir kombinini sunan Honor 10, bu çığır açan renklere Paris Estetik Merkezi’nde kavuştu. Honor mühendis ve tasarımcılarının yaratıcılığı ve heyecanını birleştiren renkler akıllı telefon tarihinde ikonik bir yer edinmeye aday.

24 MP + 16 MP arka kamera, harici NPU işlemci destekli, sektörde bir ilk olan Semantik Görüntü Ayrıştırma teknolojisi.
AI 2.0 teknolojisini taşıyan 24 MP ön kamera.

Bir akıllı telefon markası olan Honor, 2013 yılında Çin’de kuruldu. 4 yıl içinde 74 ülkede 80 milyondan fazla hayrana ulaşan Honor, dijital vatandaşlara internet için optimize edilmiş ürünlerle en yeni teknolojiyi, yenilikçi işlevleri ve üstün kullanıcı deneyimini sunmak için aralıksız çalışıyor.

Gençlerin hayallerini gerçekleştirebilmeleri için yaratıcılıklarını beslemek ve onları harekete geçirmeyi hedefliyor. En yeni teknolojiler ve yenilikleri müşterilerine sunabilmek için, “For the Brave / Cesurlar için” sloganında olduğu gibi farklı bir çizgi izleyerek cesaretini ortaya koyuyor.

Yapay zeka destekli fotoğraf yeteneklerini ilhamını Kuzey Işıkları’ndan alan seçkin bir tasarımla buluşturan Honor 10, FullView 5,84 inçlik ekran ve ultrasonik parmak izi teknolojisiyle de son derece iddialı

Honor 10’un gelişmiş AI 2.0 teknolojisi çift mercekli kameraya ustalık katarken, telefonun arka yüzündeki 3D cam yüzeye uygulanan, Honor 10 CMF[1] adını taşıyan 15 katmanlı nano ölçekteki optik kaplama Kuzey Işıkları’na benzer bir görsellik sağlıyor.

Amiral gemisi model, Türkiye’nin de aralarında olduğu diğer ülkelerde ise çok yakında tüketicilerle buluşacak.

Honor, yenilikçi cihazları ve kesin hedefleme stratejisi ile anavatanı Çin’in akıllı telefondaki 1 numaralı dijital markası olmayı sürdürürken, diğer ülkelerde de hızla büyüyor. Kurulduğu günden bu yana Çin dışındaki pazarlarda %100 büyüme elde eden markanın, Honor View 10 modeli İngiltere merkezli Stuff, The Guardian, T3 ve Recombu gibi yayınlarca 5 yıldız almaya layık görüldü. Operatör odaklı ve açık pazarlardaki kapsamlı iş ortaklıkları ve ödüllü ürünlerin birleşimi, İngiltere’de Honor’un %200 büyüme oranı yakalamasını sağladı. Rusya’da 11 aydır ilk 3’te yer alan Honor, Samsung ve Apple ile başabaş durumda. Hindistan’da en hızlı büyüyen marka olan Honor, ilk 5 marka içerisinde yer alıyor.

Honor 10’un 24 MP+16 MP çift mercekli yapay zekalı kamerası, Kirin 970 platformundaki NPU (yapay sinir ağıu ünitesi) ile geliştirildi. Bu sebeple 22 kategorideki 500’den fazla senaryoyu gerçek zamanlı olarak tanıyabiliyor. Kameranın gördüğü nesnelerin dış hatlarını belirleyebilen kamera, gökyüzü, bitkiler, insanlar ya da bir şelaleyi dahi tanıyarak, kadrajdaki konumlarını anında belirleyebiliyor.

Honor 10’da yapay zeka sadece arka kamerayla sınırlı değil; 24 MP çözünürlüklü ön kamera da selfie’lerin akıllı eşlikçisi olacak. 3D yüz tanıma desteği ile insan yüzündeki 100’den fazla noktayı baz alarak detayları piksel düzeyindeki keskinlikte tanıyabiliyor.