Kamerası En Başarılı 5 Telefon

telefon

İnceleme platformu DxOMark’ın yaptığı testlere göre kamerası en iyi 5 telefon. Nisan 2018 itibariyle oluşturulan listede markaların en iyi kameraları yer alıyor.

DxOMark’ın verilerine göre belirlenen en iyi kameraları 5 telefon listesinde bir numarada Huawei P20 Pro yer alıyor. Onu Huawei P20, Samsung Galaxy S9 Plus, Google Pixel 2 ve iPhone X takip ediyor. İşte Nisan 2018 itibariyle en iyi kameraya sahip akıllı telefonlar.

Huawei P20 Pro – 109 Puan Huawei P20 Pro, arka yüzünde 3 kamerası bulunan dünyanın ilk cep telefonu oldu. Bunlardan biri 40 Megapiksel, diğeri 20 Megapiksel ve üçüncü kamera ise 8 Megapiksel çözünürlük sunuyor. Kamera objektifleri ünlü Alman firma Leica tarafından üretildi.

Huawei P20 Pro – 109 Puan Öncelikle 40 Megapiksel olan kamera ana kamera olarak kullanılıyor. Normalde kamera uygulaması çalıştırıldığında bu ana kamera kullanılıyor. 8 Megapiksel kamera telefoto olarak kullanılıyor. Görüntüye zoom girmek gerektiğinde 3X optik zoom imkanı sunan bu kameranın diyafram değeri ise f2.4. 20 Megapiksel olan üçüncü kamera ise siyah beyaz desteği renk desteğine sahip ve diyafram açıklığı ise f1.6. Akıllı telefon un ön kamerası ise 24 Megapiksel çözünürlük desteği veriyor.

Huawei P20 – 102 Leica çift kamera ayarı: 20 megapiksellik monokrom sensör (F / 1.6), 12 megapiksel sensör (F / 1.8), 1,55μm piksel, 4D öngörücü odaklama, 5x Hibrid Zoom, 4K ve 960fps ağır çekim video kaydı, Huawei AIS F / 2.0 diyafram ile 24 megapiksel selfie kamera da bulunuyor.

Samsung Galaxy S9 Plus – 99 Galaxy S9+, kamera konusunda adeta bir çığı açıyor. Galaxy S9+’ta çift kamera kurulumu yer alıyor. Bu kameralar tam 12 Megapiksel çözünürlüğünde. Bu kameranın diyafram açıklığı tam f/1.5 değerinde. Diğer telefoto kameranın diyafram ise f/2.4 olarak belirlenmiş. Çift kamera sayesinde Galaxy S9+, 2X optik zoom yapabiliyor.

Samsung Galaxy S9 Plus – 99 Özellikle düşük ışık çekimlerinde fark yaratacak olan bu kamera Dual Pixel PDAF ile destekleniyor. Telefon un arka kamerası 4K çözünürlüğünde 60 FPS hızında video çekebiliyor. Telefon un ön bölümünde ise f/1.6 diyafram açıklı 8 Megapiksel kamera yer alıyor.

Google Pixel 2 – 98 Google’ın resmi telefon u Pixel 2’nin arka kamerası OIS destekli 12 MP, f/1.8 değerlerine sahip, ön kamerası ise 8MP çözünürlüğünde ve f/2.4 diyafram açıklığına sahip.

Apple iPhone X – 97 12 MP geniş açılı kamera ve 12 MP telefoto kamera, Geniş açı: ƒ/1.8 diyafram, Telefoto: ƒ/2.4 diyafram, Optik yakınlaştırma; 10 kata kadar dijital yakınlaştırma, Portre modu, Portre Işığı (beta), Çift optik görüntü stabilizasyonu, Altı bileşenli lens, Yavaş Senkron özelliğine sahip Dört LED’li True Tone Flash, Panorama (63 MP’e kadar), Safir kristal mercek kapağı, Arka aydınlatma sensörü,

Apple iPhone X – 97 Karma kızılötesi filtresi, Focus Pixels özelliğine sahip otomatik netleme, Focus Pixels özelliğine sahip dokunarak netleme, Stabilizasyon özelliğine sahip Live Photos, Fotoğraflar ve Live Photos için geniş renk yelpazesiyle çekim, İyileştirilmiş yerel ton eşleme, Vücut ve yüz algılama, Pozlama denetimi, Pürüz azaltma, Fotoğraflar için otomatik HDR, Otomatik görüntü stabilizasyonu, Seri çekim modu, Zamanlayıcı modu, Fotoğraflara konum bilgisi ekleme, Çekilebilen görüntü biçimleri: HEIF ve JPEG