Kasım’da Film Başkadır!

Vizyonda Bu Hafta

Sinema bu ay da rengarenk! Birbirinden güzel yerli ve yabancı film ler vizyona giriyor.. Kasım’da sinema salonları dolup taşacak. Kasım’da film başkadır!

 

Testere: Jigsaw Efsanesi

Yönetmen: Michael Spierig, Peter Spierig

Oyuncular: Matt Passmore, Tobin Bell, Callum Keith Rennie

Vizyon Tarihi: 3 Kasım 2017

Michael ve Peter Spierig’in yönettiği ve JoshStolberg ve Pete Goldfinger’ın yazdığı filmin başrolünde bu rol ile tanınan Tobin Bell yer alıyor. Saw: Legacy, serinin sekizinci filmdir.  Serinin ilk filmlerinin yönetmeni olan ünlü korku-gerilim filmi yönetmeni James Wan da bu filmin yapımcıları arasında yer alıyor.

 

Dünyanın En Güzel Kokusu 2

Yönetmen: Mustafa Uğur Yağcıoğlu

Oyuncular: Rıza Kocaoğlu, Tuba Ünsal, Bestemsu Özdemir

Vizyon Tarihi: 3 Kasım2017

“Dünyanın En Güzel Kokusu filminin devam filmi olan yapımın yönetmenliğini bir kez daha Mustafa Uğur Yağcıoğlu üstleniyor. Rıza Kocaoğlu ve Tuba Ünsal’ın başrolünde oynadığı filmde ayrıca Bertemsu Özdemir, Ege Aydan, Burak Altay, Esra Ruşan gibi isimler yer alıyor.

 

Doğu Ekspresinde Cinayet

Yönetmen: Kenneth Branagh

Oyuncular: Kenneth Branagh, Johnny Depp, Josh Gad

Vizyon Tarihi: 10 Kasım 2017

1930’lu yıllarda İstanbul ve Paris arasında sefer yapan ünlü Şark Ekspresi’ nde bir cinayet işlenir. Amerikalı bir milyoner trende ölü bulunur.Trende çok sayıdaki yolcu arasında ünlü Belçikalı dedektif HerculePoirot’ da bulunur.Trenin kara saplanıp durması, Poirot’ ya yerel yetkililer duruma el koymadan önce cinayeti çözmesi için birkaç saat zaman verecektir.

 

Mutluluk Zamanı

Yönetmen: Şenol Sönmez

Oyuncular: Elçin Sangu, Barış Arduç, Cengiz Bozkurt

Vizyon Tarihi: 10 Kasım 2017

Asıl sevginin, mükemmelliyette değil kusurların içinde saklı olduğunun anlatıldığı  ‘Yanımda Kal’ filminde; geçmişiyle yüzleşmeden kendi mükemmel hayatını yaratan Mert ve tüm hayatını geçmişinde yaşadıkları üzerine kuran Ada’nın hikayesi konu ediliyor. Romantik komedi türündeki filmin başrolünde Kiralık Aşk dizisinde canlandırdıkları Ömer ve Defne karakterleriyle büyük başarı yakalayan Barış Arduç ve Elçin Sangu yer alıyor.

 

Yol Ayrımı

Yönetmen: Yavuz Turgul

Oyuncular: Şener Şen, Rutkay Aziz, Mert Fırat

Vizyon Tarihi: 10 Kasım 2017

Hayatını, babasından devraldığı tekstil imparatorluğunu büyütmeye adayan ve bu yolda aldığı cesur kararlar ve acımasız yöntemlerle ailesini de karşısına alan Mazhar Kozanlı’nın hikayesini anlatan film, uzun bir aradan sonra Yavuz Turgul ve Şener Şen’i bir araya getiriyor.

 

Justice League

Yönetmen: Zack Snyder

Oyuncular: Ben Affleck, Gal Gadot, Jason Momoa

Vizyon Tarihi: 17 Kasım 2017

DC öykü evrenini kapsamlı bir biçimde perdeye yansıtma projesinin en önemli ayaklarından biri olan Justice League, çizgi serideki en önemli kahramanları bir araya getiriyor. Superman’in fedakarlıklarından ilham alan Batman’in insanlığa olan inancı toparlanmıştır. Yeni müttefiki WonderWoman ile insanlığın kaderi için savaşmaya hazırlardır. Ancak karşılarına çıkan yeni tehditin büyüklüğü karşısında kendilerini süper güçlü bir takım toplamak için çok kısa bir süreleri kalmış bir halde bulurlar. Ancak bu süper kahraman ekibi dünyayı kurtarmak için yeterli olacak mıdır? Batman, Superman, Wonder Woman, Flash ve Aquaman gibi DC evreninin süper “yıldızlarını” bir araya getiren filmin yönetmen koltuğunda, çizgi uyarlamalar konusunda uzman kabul edebileceğimiz Zack Snyder oturuyor.

 

Kutsal Geyiğin İntikamı

Yönetmen: Yórgos Lánthimos

Oyuncular: Nicole Kidman, Colin Farrell, Barry Keoghan

Vizyon Tarihi: 17 Kasım 2017

https://www.youtube.com/watch?v=yKfXl-vHPeM

Tanınmış bir kardiyovasküler cerrah olan Dr. Steven Murphy, oftalmolog eşi Anna, iki örnek niteliğindeki çocukları; 12 yaşındaki Bob ve 14 yaşındaki Kim ile kusursuz bir hayat yaşamaktadır. Steven’ın kanatları altına aldığı yetim bir genç olan Martin ise bu dengeyi bozmak üzeredir. Martin kendini ailenin hayatına sokmak için rahatsız edici bir çaba sarf etmeye başladığında ailenin huzuru bozulmaya başlar. Martin’in gerçek amacı ortaya çıktığında ve Stephen uzun süredir unutulmuş bir suçla karşı karşıya kaldığında, Murphy ailesinin evdeki mutluluğunu parçalanmaya başlayacaktır…Ünlü Yunan yönetmen YorgosLanthimos’un yönetmen koltuğunda oturduğu filmin senaryosunu  EfthymisFilippou ile Lanthimos birlikte kaleme aldı. Filmin başrollerinde ise Nicole Kidman, Alicia Silverstone ve ColinFarrell yer alıyor.

 

Kardeşim Benim 2

Yönetmen: Mert Baykal

Oyuncular: Murat Boz, Burak Özçivit, Pınar Deniz

Vizyon Tarihi: 24 Kasım 2017

2016 yılında vizyona giren Kardeşim Benim filminin devam halkasıdır.

 

All I See Is You

Yönetmen: Marc Forster

Oyuncular: Blake Lively, Jason Clarke, Yvonne Strahovski

Vizyon Tarihi: 24 Kasım 2017

Gina küçük yaşta ailesiyle geçirdiği bir trafik kazasından sonra görme yetisini büyük oranda kaybetmiş olan genç bir kadındır. Ailesinin hayatını sonlandıran kazadan sağ kurtulan Gina’nın görme yetisi ile düzeltilememiştir. Ancak bu Gina’nın hayatını sekteye uğratmaz, eşi James’in çevresini ona detaylı şekilde tasvir etmesi ile Gina dünyanın kendine göre bir versiyonunu kurgulayabilmektedir. Mükemmel bir evlilik süren çiftin şansı döner ve Gina için kornea nakli şansı doğar. Görüşü düzelen Gina için dünya merak uyandıran bir yer haline gelir ve James’e olan bağımlılığı azaldıkça James’in korkuları da artmaya başlar. Gina’nın görüşü ani bir şekilde gerilemeye başladığında, genç kadın James ile olan ilişkinin rahatsız edici dinamiklerini keşfetmeye başlayacaktır…Filmin başrollerinde Blake Lively, Yvonne Strahovski ve Jason Clarke yer alırken, filmin yönetmen koltuğunda ise Marc Forster oturuyor. Filmin senaryosunda yönetmenle birlikte Sean Conway’in imzası var.