Marvel Sinematik Evreni’ne Müslüman Karakter Katılıyor!

marvel

Marvel’ın tepe isimlerinden Kevin Feige, Captain Marvel filminin ardından Müslüman süper kahraman Ms. Marvel’ın filminin de çekileceğini duyurdu.

Marvel Sinematik Evreni‘nin başındaki isim olan Kevin Feigei, geçtiğimiz günlerde Marvel sinematik evreninde Müslüman bir süper kahraman filminin yer alabileceğine dair ipuçları verdi.

Konu hakkında Feigei; “Brie Larson’ın rol aldığı Captain Marvel’ın çekimleri hala devam ediyor. Captain Marvel’dan ilham alan Müslüman kahraman Ms Marvel da planlarımız arasında yer alıyor. Fakat önce Captain Marvel’ı tanıtmamız gerekiyor.” dedi. Böylelikle Ms Marvel’ın sinematik evrene katılacağı da kesinleşmiş oldu.

Ms. Marvel, 2013’te Marvel Comics‘te tanıtılan Kamala Khan adında genç bir Pakistan asıllı Amerikalıdır. Müslüman bir kadın olan Mrs. Marvel’ın sinematik evrene çeşitlilik katacağı düşünülüyor. Bu yıl gösterime giren Black Panther filmi, çoğunlukla siyahi oyunculardan oluşan bir süper kahraman filmi olduğu için şirket bu konuda büyük övgüler almıştı.

Bildiğiniz gibi Avengers 4 ile birlikte Marvel Sinematik Evreni için büyük bir değişim başlayacak. Sözleşmesi son bulan oyuncuların karakterleri ya hayata gözlerini yumacak ya da emekli olmayı tercih edecek. Böylece yeni süper kahramanlara yer açılmış olacak. Böylelikle sinematik evrene yeni süper kahramanlarımız da ayak basmış olacak. Şimdiden evrene girecek diğer kahramanlar da merak edilmiyor değil.

Kim bilir… belki X-Men ve Fantastic Four gibi sevilen kahramanlarda tekrardan Marvel’a gelerek bu evrenin bir parçası olabilirler eğer Fox ile olan anlaşma bozulmazsa. Bunu sadece zaman gösterecek.