Star Wars’un Yeni Solo Filmi Yolda!

boba fett

Disney, Han Solo’dan sonra kolay kolay evrenin karakterlerini işlemeyi bırakacak gibi durmuyor. Gelen bilgilere göre Disney, şimdiden yeni Boba Fett filmi için kolları sıvamış durumda.

Disney, Star Wars‘un gelecek olan yeni solo filmi üzerinde çalışmalara başladı. Son olarak ana hikayede The Last Jedi ile seyircilerinin karşısına çıkan Disney, yan hikaye olarak bugün Solo: A Star Wars Story filmi ile hayranlarına merhaba diyecek.

Star Wars evreninde yer alan ünlü karakterlerden sonuna kadar kadar yararlanmak isteyen Disney, bu kez Boba Fett‘e el atıyor. Hollywood Reporter‘ın doğruladığı bilgiye göre Disney yapımcıları çoktan Boba Fett’in filmini çekmek için kolları sıvamış durumda.

Boba Fett’in hikayesi nedir?

Galaksinin en kudretli ödül avcılarından Jango Fett’in genetik özelliklerine müdehale edilmeden yaratılmış bir klondur Boba Fett. Babasının bütün üstün özelliklerinin yanında karakteristik özelliklerini de barındıran klon, anlaşmanın bir şartı olarak Kaminolular tarafından Jango’ya verilmişti.

Ufak yaşına rağmen babasının yanında edindiği tecrübeler onun korkusuz bir savaşçı olması yolunda eşsiz bir eğitim sürecine soktu.

Başınıza bir ödül koyulmuşsa eğer bence şimdiden kaçış planları yapmaya başlayabilirsiniz. En akıllıca seçim başka bir galaksiye yolculuk için bavulunuzu toplamanız olacaktır.

Onun geçmişiyle ilgili bir çok kahramanlık hikayeleri anlatılırdı, fakat belirlenebilen bir kaç gerçek olay vardı. Fett Mandalorian’ların (Jedi şövalyeleri tarafından yenilmiş eski çağlardaki korkusuz bir grup savaşçının) zırhını taşıyan Fett, bu zırh sayesinde kızılötesi yetenekleri olan bir sensör ve kendi gemisiyle bir iç bağlantı sağlayan bir kasktan ve uzun alanlı ve dekoder özellikleri olan bir antenden yararlanabiliyor.

Fett, İmparatorluk için olduğu kadar Jabba için de çalıştı. Luke arkadaşlarını Jabba’ nın elinden kurtarmaya geldiğinde çıkan çatışmada Büyük Carkoon Çukuru’nda Sarlacc Canavarının ağzına düşen Fett, canavar tarafından sindirilerek verdiği acıların bedelini ödedi.

Filmde henüz nasıl bir konu işlenecek bilmiyoruz ancak geçmiş serilerde olduğu gibi güzelim karakteri tek filmde harcamazlar diye umarak mısırlarımızı hazırlamaya koyuluyoruz.