Haydi Ali, Yemek Vakti!

Bir beslenme uzmanı da olan Alison Falkonakis’in kaleme aldığı “Haydi Ali, Yemek Vakti!” isimli eseri, Koç Üniversitesi Çocuk’ta (KÜ Çocuk) yayımlandı. Clair Georgelli tarafından resimlenen eser, raflarda çocukları bekliyor.

Oyuna dalan Ali, asla yemek yemek istemiyor. Tüm ailesi peşinde, ona bir lokma yedirmek için uğraşıyor. Önerdikleri her yiyecek, Ali’nin hayal gücünü daha da körüklüyor: Havuç sayesinde geceleri baykuşlar kadar iyi görüyor, çilekten aldığı güç onu roket gibi uzaya fırlatıyor; süt onu gergedanlardan bile güçlü yapan bir iksir, peynirle dişleri timsahlarınki kadar keskin…

Sağlıklı bir yaşam için dengeli ve düzenli beslenmenin önemi, son yıllardaki araştırmalar ışığında çok daha iyi anlaşıldı. Uzmanların tavsiyesi, çocuklarla “gerçek” gıdaları olabildiğince erken tanıştırmak ve vakit kaybetmeden sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırmak… Aynı zamanda bir beslenme uzmanı olan Alison Falkonakis’in kaleme aldığı ve bol ödüllü illüstratör Clair Georgelli’nin resimlediği Haydi Ali, Yemek Vakti!, bu konuda ilk desteklerden biri olabilir. Haydi Ali, Yemek Vakti!, küçük okurları sağlıklı beslenme konusunda eğlendirerek bilinçlendirecek, ebeveyne de faydalı bir kaynak kitap niteliğinde.


Künye Bilgisi
:

 

Haydi Ali, Yemek Vakti!

Yazar: Alison Falkonakis

Resimleyen: Clair Georgelli

Çeviren: Rana Alpöz

Yayın tarihi: Kasım 2020

Fiyat: 32 TL

ISBN: 978-605-7685-50-6

Barkod: 9786057685506

Ürün Sırası: 6

Ebat: 19,2 x 23,5 cm

Sayfa Sayısı: 36

Kapak Türü: Karton Kapak

KOÇ ÜNİVERSİTESİ ÇOCUK HAKKINDA

Alanında öncü ve güncel bilgiyi içeren başlıkları okura sunmayı amaçlayan Koç Üniversitesi Yayınları (KÜY), “dünyayı merak edenler için” sloganıyla, bu hedefini çocuk kitapları yayımcılığına da taşıyor.

Koç Üniversitesi Yayınları’nın yetişkinlere yönelik kitaplarında olduğu gibi, çocuk kitaplarının seçiminde ve yayına hazırlanmasında da, üstün yetenekli gençler ile değerli öğretim görevlilerini bir araya getirerek bilime evrensel düzeyde katkıda bulunmayı amaçlayan Koç Üniversitesi’nin uzman akademisyenlerinin görüşleri doğrultusunda hareket ediliyor.

Koç Üniversitesi Çocuk (KÜ Çocuk) bünyesinde, dünyadan ve ülkemizden çocuk edebiyatının yaratıcı yazarlarının kaleme aldıkları nitelikli eserler, yetenekli illüstratörlerin çizimleri eşliğinde okurla buluşacak. Okumanın yanı sıra, bilgi edinmeyi interaktif hale getiren uygulamalı alıştırmaların yer aldığı, farklı tasarımlara sahip özel kitaplar da KÜ Çocuk’un yayın programında geniş bir yer tutuyor.

Bilim, çevre, sanat, etik, cinsiyet, hoşgörü gibi günümüzün ve geleceğin önemli kavramlarının ele alındığı, dünyanın farklı coğrafyalarından ve farklı kültürlerinden seçilen örnek kitaplar, her yaştan çocuklara hitap ediyor.

Kitapların çocuk gelişimi ve eğitimi üzerindeki belirleyici etkisi göz önünde tutularak, uzmanlıkları çocuk dil gelişimi, okuma-anlama becerileri, çocuk kitapları, sanat, tasarım ve kültürel sosyoloji olan, Koç Üniversitesi öğretim üyelerinden oluşan akademik bir danışma kurulunun önerileri doğrultusunda oluşturulan Koç Üniversitesi Yayınları Çocuk Kitapları seçkisi, ömür boyu sürecek bir okuma alışkanlığının, öğrenme isteğinin ve keşif merakının ilk adımı olarak nitelendirilebilir.