“Orijinal Günahlar” Oyunu Sezona Başlıyor

Hepimizin Orijinal Günahları Vardır!

Sizinki Hangisi?

Geçtiğimiz sezon ilk prodüksiyonları “Etik Nedir?” oyunu ile dikkatleri üzerine çeken bağımsız sanat ve tiyatro topluluğu gestus yeni yapımlarıyla tiyatroseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Gökhan Erarslan’ın yazıp yönettiği Orijinal Günahlar adlı oyunda, kapitalist düzen içerisinde çaresizce sıkışmış dört emekçinin trajik yazgısına odaklanan bir ülke fotoğrafı sergileniyor. Orijinal Günahlar 31 Ekim Perşembe akşamı Tiyatro Pera/ Şişli Blackout Sahnesi’nde seyircisiyle buluşacak.

Market, Paşa Paşa Tiyatro yahut Ahmet Vefik Paşa, Komik-i Şehir Naşit Bey gibi oyunlarıyla tanınan Gökhan Erarslan, 2017 yılında yazdığı “Orijinal Günahlar” adını taşıyan tiyatro metninden sahneye koyduğu oyunda, Şirvan Kalenderoğlu, Ezgi Hüyükpınar Erarslan, Özer Keçeci ve Özge Ünal rol alıyor. Oyunda bu dört oyuncuya orkestra da eşlik ediyor.

Orijinal Günahlar Bu Toplumun Cinnet Fotoğrafı

Suçları cinayet olan ve sosyokültürel açıdan birbirlerine hiç benzemeyen her biri farklı mesleklere sahip dört karakterin bir mahkemede hâkim karşısında sanık konumunda başlayan oyun, patronlarını öldürmekten dolayı, yargılandığı görülüyor. Sırayla öykülerini ve orijinal günahlarını anlatan karakterleri izlerken gerçek suçluların onların mı yoksa yoz ve oportünist sistem içinde şiddetten kaçamayan bu dört karakterin birer av mı olduğunu seyirciye düşündürtüyor.

Yeni tiyatro sezonunda, sadece İstanbul’da 150’den fazla yeni oyunun perde diyeceğini ve bunun heyecan verici bir his olduğunu ifade eden Gökhan Erarslan oyunla ilgili şunları söyledi; Şiddeti büyütüp besleyen olguların, sıradan insanların sıra dışı hikâyelerinin oluşmasına nasıl sebep olduğunu izlerken, yeri geldiğinde kahkaha atmaktan utanacağız, yeri geldiğindeyse bir oyunu nasıl takip etmemiz gerektiğini öfkelenerek düşünmek zorunda kalacağız.”

Oyunun prömiyeri 31 Ekim Perşembe akşamı saat 20.30’da Tiyatro Pera / Blackout Şişli Sahnesi’nde yapılacak.

Oyun tarihleri

31 Ekim Perşembe saat: 20.30 Şişli Blackout Sahnesi (Prömiyer)

5 Kasım Salı saat: 20.30 Şişli Blackout Sahnesi

26 Kasım Salı saat: 20.30 Şişli Blackout Sahnesi

Biletler www.tiyatrolar.com.tr internet sitesinden temin edilebilir.

Bilgi için: 0 535 012 33 79

ORİJİNAL GÜNAHLAR

Yazan- Yöneten Gökhan ERARSLAN

Yönetmen Yardımcısı Kadir TORAN

Sahne ve Kostüm Tasarımı Gökhan ERARSLAN

Işık Tasarımı Serdar TUNCER

Müzik Tasarımı Emrah Can YAYLI

Koreografi Seçil DEMİRCAN

Teaser Tarkan ÖZTÜRK

Fotoğraf Doğukan KÖSE

Afiş Tasarım Gökhan BAŞ

Koordinatör Arif AFKAN

Asistanlar Zeynep Öykü ÇAKIL- Zeynep BÜYÜKLALE

Oyuncular

Şirvan KALENDEROĞLU

Ezgi HÜYÜKPINAR ERARSLAN

Özer KEÇECİ

Özge ÜNAL

Orkestra

Mahir BEKTAŞ

Burak GÜVEN

Yaşar ÇINAR

Teşekkürler

Özden KARAKIŞLA

MOR ve ÖTESİ

MÜZİKOTEK

SN MÜZİK

Aslı ERALTAN

TİYATRO PERA