23 Nisan’da Ödüllü Piyanist Ve İnternet Yıldızı Vkgoeswild

Sahnesini dünya yıldızlarına açan Zorlu Performans Sanatları Merkezi, 23 Nisan Cumartesi günü “ VKgoeswild ” olarak tanınan,  klasik müziğin yanı sıra ünlü metal ve rock gruplarının parçalarını da yorumlayan piyanist ve internet yıldızı Vika Yermolyeva’yı ağırlamaya hazırlanıyor.

Zorlu Performans Sanatları Merkezi, yaklaşık 390.000 takipçi ve Youtube’da milyonlarca kez izlenen videolarıyla tüm dünyada “VKgoeswild” olarak bilinen Viktoriya Yermolyeva’yı çıktığı turne kapsamında, 23 Nisan Cumartesi akşamı Zorlu PSM Stüdyo’da ağırlamaya hazırlanıyor.

Klasik müzik alanında oldukça iyi bir eğitime ve bir çok ödüle sahip olan piyanist Viktoriya Yemolyeva, internet ve sosyal medyada, rock, pop ve metal müziğin klasik şarkılarına yaptığı cover videoları ile tüm dünyada ses getirdi.  Klasik müzik eğitiminin ardından; birçok resital, filarmoni orkestrası konserleri veren; rock ve metal müziğe duyduğu tutku nedeniyle de sevdiği grupların şarkılarını piyanoya uyarlayan Viktoriya Yemolyeva, “VKgoeswild” gösterisi ile çıktığı turne kapsamında İstanbullu müzikseverlerle Zorlu PSM’de buluşacak. Rock’dan pop’a, metal’den klasik müziğe kadar farklı genre’larda çok iyi performanslar sergileyen ve kitleleri peşinden sürükleyen “Vkgoeswild”, Zorlu PSM’nin bahar ayına enerji katacak performanslarından biri olarak da öne çıkıyor.

Viktoriya Yemolyeva

Etkileyici bir müzik eğitimi ve kariyeri olan Vika, Ukrayna Tchaikovsky Müzik Akademisi, Weimar Franz Liszt Müzik Akademisi, İtalya Uluslararası Piyano Akademisi “Incontri col Maestro” gibi müzik konusunda dünyanın en önemli ve en tanınmış okullarında eğitim gördü. Kariyerinin başlarındaki klasik dönemde çeşitli uluslararası piyano yarışmalarını kazandı.

Senfoni orkestraları ile sahne almanın yanı sıra Kiev, Sorrento, Spoleto, Novara, Vietri sul Mare (İtalya), Amsterdam (Grachten Festival 2005) ve Leipzig (EuroArts 2006) gibi çok sayıda müzik festivalinde yer aldı. 2013 yılında Summer Breeze Festivali’ne ve 70.000 Tons of Metal Festivali’ne davet edildi. 2006 yılında gerçek tutkusunu keşfeden ve rock müzik ve ünlü metal gruplarının heavy metal cover’larını yaparak kariyerinde bu yönde yoğunlaşan sanatçı Youtube dünyasında durdurulamaz bir fırtınaya dönüştü. 2015 yılında Vika, ilk stüdyo albümünü kaydetti ve bu albümle müziği tüm dünyada yayılmaya başladı.

Biletlere; www.biletix.com, www.zorlupsm.com siteleri ile Zorlu PSM gişelerinden

ulaşılıyor.