Adobe XD Bedava Oldu!

adobe xd

Adobe’nin tasarımcılar için geliştirdiği ve normalde 10 dolar olan Adobe XD yazılımı ücretsiz oldu.

Adobe’nin websitesi ve uygulama örnekleri hazırlamak için sunduğu ve ayda 10 dolar karşılığında sahip olunabilen Adobe XD aracı ücretsiz oldu. Firmanın ekim ayında Beta döneminden çıkardığı Adobe XD, websitesi ve uygulama örnekleri hazırlamak için tasarımcılar tarafından tercih edilen bir yazılımdı.

Bu yazılım ile grafik tasarımcıların işleri daha da kolay hale getirmişti. Zira eskiden tasarımcılar Adobe‘nin bir başka yazılımı olan Photoshop‘u kullanıyorlardı. Photoshop daha gelişmiş özelliklere sahip olsa da fiyatı da o oranda yüksek olduğundan her tasarımcının kullanması mümkün olmuyordu.

Bu durumu fark eden Adobe, aylık 10 dolar karşılığında kullanılabilecek Adobe XD yazılımını çıkarmıştı. Yapılan açıklama ile yazılımın ücretsiz olduğu belirtildi. Ancak ücretsiz versiyonunda ücretlide olan bazı avantajlar bulunmuyor. Başlangıç Planı isimli sürümde tek seferde sadece tek bir tasarıma ve çevrimiçi paylaşıma izin veriliyor. Bu yüzden ücretliye göre biraz daha az işleve sahip. Fazlasını istiyorsanız ise yine 10 dolar gibi bir ücret ödemeniz gerekiyor. Böylelikle yazılımı daha önce satın alan kişilerinde hakları korunmuş oluyor.

Yazılımın ücretsiz sürüm ve detaylı bilgiyi internet sitesinden alabilirsiniz.