3MA Grubu Afrika Ezgileriyle Akbank Sanat’ta

afrika ezgileri

3MA grubu 5 Aralık’ta Akbank Sanat’ta müzikseverlerle buluşacak.

İlk albümlerini 2008de çıkaran grup, 2. albümleri olan “Anarouz”u 2017 yılında kaydetti. Grup üyelerinde Ballaké Sissoko, Instrumental Ensemble of Mali’nin üyesi olarak önce Afrika daha sonra Avrupa’da konser verdi. Ve kendi grubunu kurdu, dünyaca üne kavuştu. Sanatçı, 2015 yılında César ödülü alan Timbuktu filminin müziklerine de katkı sağladı.

Driss El Maloumi, geniş kültürel altyapısı, ustalığı ve merakıyla caz trompetçisi Paolo Fresu’dan Hintli slide gitarist Debashish Battacharya’ya kadar farklı türlerde müzisyenlere eşlik etti. Son 20 yılda, viyola da gamba sanatçısı Jordi Savall the Hespèrion XXI Topluluğu’nun en önemli üyelerinden biri oldu.

Madagaskarlı valiha sanatçısı Rajery, 35 seneyi geçkin zamandır canlı performanslar yapmakta ve 25 seneyi geçkin zamandır dünyaca bir kariyere sahip. Çocukken sağ elini kaybeden Rajery, bu eksiği, valiha isminde tüp şeklindeki arpını çalmada kazandığı akışkanlık ve virtüözlükle giderdi. 2002 senesinde aldığı RFI Dünya Müziği Ödülü ününü pekiştirdi.

3MA: Ballaké Sissoko, Driss El Maloumi, Rajery

Tarih   : 5 Aralık 2018, Çarşamba

Saat     : 20:00

Yer      : Akbank Sanat