Apple, iPhone Kullanıcılarına Para Dağıtacak!

batarya

Apple, batarya değişimi için servise giden kullanıcılarına ek olarak para ödemesi yapacak.

Teknoloji devi AppleiPhone modellerinin performansını düşürmek için güncellemeler ile yavaşlattığı geçtiğimiz yıl ortaya çıkmıştı.

Bunu kabul eden Apple, kullanıcılarından özür dileyerek, pil değişim programı başlattı. 2018 yılının sonuna kadar iPhone 6 ve üzeri iPhone modellerinde pil değişimi için hatırı sayılır miktarda fiyat indirimi uygulayacağını açıklamıştı.

Apple’ın iPhone kullanıcılarının pillerini indirimli olarak değiştireceğini açıklaması çoğu iPhone sahibini memnun etse de kampanyadan önce pilini orijinal pil değişim ücreti ile değiştirenler bu durumdan pek de hoşnut olmamıştı.

Apple, bu kullanıcıları da sevindirmek adına resmi bir açıklama yaptı.

Apple Destek sayfasında ‘iPhone Garanti Dışı Pil Değiştirme Kredisi’ başlığı altında yayınlanan açıklamaya göre Apple, 1 Ocak 2017 ile 28 Aralık 2017 tarihleri arasında iPhone 6 ve üzeri iPhone modelleri için Apple Store, Apple Onarım Merkezi veya bir Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı’nda garanti dışı pil değişimi  yapmak isteyen iPhone kullanıcılarına 190 TL’lik bir kredi sunulacak.

Sunulacak olan bu kredi, elektronik para transferi ya da servis ödemesi gerçekleştirilen kredi kartı ile gerçekleştirilebilecek.

Kredi almak için Apple yetkili servisinden servis aldığınıza yönelik bir belgeye sahip olmanız gerektiğini unutmayın. Ayrıca krediden faydalanacak iPhone kullanıcılarının pil değişim işleminin garanti kapsamı dışında olması gerektiğini de hatırlatmak isteriz.

Apple’ın paylaştığı ve Türkiye’yi de kapsayan açıklamayı internet sayfası üzerinden okuyabilirsiniz.