Apple Randevu Nasıl Alınır?

apple randevu

Apple Store’dan nasıl randevu alabileceğinizi adım adım anlatıyoruz.

Apple Store‘dan randevu almanın özellikle ülkemiz için tam bir işkence olduğu gerçek. Yakın bir tarih bulamama ve ya hiç bir şekilde sistem üzerinden radevu alamama sorunu artık alıştığımız bir durum. Gerek Apple Store sayılarının ülkemizde oldukça az olması gerek Apple ürünü kullanan insan sayısının fazla olması bu randevu işlemlerini zorlaştıran iki büyük etken.

Türkiye’de Apple’dan randevu almak zor!

Eh haliyle siz de Apple cihazının bozulduğunda güvenilir ellere vermek istiyorsunuz. Bunun dışında destek veren teknik servislerde belli başlı güvensizlik sorunları oluşabilmekte. Sonuç olarak ekranlarda az parça çalan tamircilere rastlamadık değil. Ve ya eski bir parça ile yenisi değiştiren teknik servis elemanlarına…

Apple Store’dan randevu alıp gidenler bilir. Teknik servislerde olduğu gibi cihazınızı teslim edip haftalarca beklemenize gerek kalmıyor. Mac hariç bütün Apple cihazları çoğunlukla yenisi ile değiştiriliyor. Tüm bu işlemler sırasında bekleme süreniz ise sadece 30 dakika sürüyor. Buna ek kullanıcı hatası hasarlarda oldukça makbul fiyatlandırmalar ile cihazınızı yenileyebiliyorsunuz. Yenileyebiliyorsunuz yeniliyorsunuz ancak bu aşamaya gelene kadar ne zorluklar çekiyorsunuz orası ayrı.

Apple Genius Bar ile destek alabilirsiniz!

Daha önce hiç Apple Genius Bar‘ı duydunuz mu? Apple Genius Bar, sadece randevu almanızı değil bunun yanı sıra size hızlı destek seçeneklerinden telefon, online sohbet ya da mail yoluyla da yardımcı olmaya çalışan bir sistem. İlk aşamada bu sistemi kullanabilir ve şansınız deneyebilirsiniz. Diyelim ki bu işe yaramadı, peki şimdi ne olacak? Randevu alırken şansınızı artırmak adına bazı küçük hilelere başvurabilirsiniz.

Birden fazla cihaz ile randevu sistemine giriş yaparak randevu alabilme şansınızı artırmış olursunuz. Çünkü sistem birden fazla müşteri görmeye başlar ancak bunun sadece tek bir kişi olduğunu farketmez. Böylelikle hangisine sırayı atarsa atsın aslında randevuyu alan kişi sadece siz olmuş olursunuz. İmkanınız varsa giriş yaptığınız bilgisayarlar farklı konumlarda ise bu şansınız daha da artacaktır.

Gece 12’den sonra şansınızı deneyin!

Gelelim bir diğer seçeneğe. Gün içinde alamadığınız randevunuzu gece 12’den sonra rahatlıkla almanız çoğu zaman mümkün olabilir. Herkesten önce davranarak gece saat 12’de Apple Web Sitesine girişi yapın ve randevu alma şansınızı arttırın sevgili Teknolojioku takipçileri.

Bu yollar dışında elinizde pek bir seçeneğin de kalmadığı bir gerçek. Eğer cihazınızın acilen tamire ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız, yetkili servislere dabışmaktan başka şansınız yok. Ancak bu, her yetkili servisin konuya el atabileceği anlamına gelmiyor. Özellikle Apple’ın anlaşmalı olduğu servisleri seçmenizi öneririz. Bu yetkili servisler Apple’ın bizzat onay verdiği ve Apple tarafından denetlenen bayilerdir.