Avengers’ın Senaristlerinden DC’ye Tavsiyeler!

marvel

Infinity War’un senaristleri Christopher Markus ve Stephen McFeely, Warner Bros’un DC Evreni Filmleri konusunda bazı önerilerde bulundu.

Marvel Sinematik Evreni her geçen gün başarısına başarı katmaya devam ediyor bildiğiniz gibi. DC filmleri ise Marvel ile yarış haline girmekten ne yazık ki kendisini alamıyor ve belirsizlikler içinde kayboluyor.

Bu gidişatın düzelmesi için Warner Bros’un radikal adımlar atması gerekiyor, bu bir gerçek. Avengers Infinity War senaristlerinin ise bu konuda Warner Bros’a çok daha temel bir tavsiyesi var.

Christopher Markus ve Stephen McFeely geçtiğimiz günlerde Kevin Smith’in programına konuk oldular. Onlara DC Sinema Evreni nasıl kurtulur diye sorduklarında ise şöyle yanıt verdiler:

Christopher Markus: ”Artık biraz zorunluluktan dolayı Marvel’ın şimdiye kadar yaptıklarına bakmaları lazım. Başlangıçta Marvel A sınıfı süper kahramanlara sahip değildi. Spider-Man ve X-Men’in hakları başka bir stüdyolardaydı. Onlar da oturdu ve Iron Man gibi bilinen ama çok meşhur olmayan bir karakter için iyi bir film ortaya koydu.

Batman, Superman, Wonder Woman’ın filmlerini bir kenara koyarsak, hangi karakterleri seçeceklerine karar vermeleri lazım. Son oturup gerçekten iyi bir film yapmaya odaklanmaları gerekiyor çünkü şimdiye kadar çok fazla deneme yaptılar. ” dedi.

Stephen McFeely ise konu hakkında: ”Açıkçası DC evrenini yakından tanımıyorum ama stratejik olarak bakıp sadece bir tane film yapmalarını tavsiye edebilirim. Justice League’den örnek vermek gerekirse “Bir kişi kurtar” denebilir.” dedi.

Peki ya siz DC filmleri konusunda ne düşünüyorsunu? Ben her ne kadar Justice League filmini sevmiş olsamda, bu konuda Warner’ın kendisini geliştirmek zorunda olduğu bir gerçek.