Bir Hediye De Sen Ver 2

Hayata Bağış Derneği

Hayata Bağış Derneği ’nin organ bağışı ile ilgili teşvik etme ve bilinçlendirme aktiviteleri kapsamında; 29 Eylül 2018 tarihinde Bakırköy Capacity Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Musuki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği destekleri ile organ nakli olmuş çocuklarla, organ nakli bekleyen çocukları ünlü yüzlerle buluşturuyoruz.

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de önemli bir sağlık sorunu olan kronik organ yetmezliklerinin bugün bilinen tek tedavi seçeneği ‘organ nakli’dir. Ne kadar iyi hekimlerimiz olursa olsun, hastanelerimizin donanımı ne kadar üst düzey olursa olsun, hastalık ne kadar ilerlemiş ve durum ne kadar acil olursa olsun; eğer uygun bir organ olmazsa hastalarımızı kaybetmeye mahkumuz. Alışılagelmiş tüm ezberlerimizi bozan bu tedavinin birincil gereksinimi hiç şüphesiz organ bağışıdır.

İnsan olarak biliyor ve inanıyoruz ki, ‘her canlı ölümü tadacaktır’. Ne zaman, nerede ve nasıl karşımıza çıkacağı belli olmayan bu son ile ilgili bildiğimiz tek gerçek günün birinde bizim ve yakınlarımızın da başına geleceğidir. O gün gelmeden organ bağışıyla ilgili görüşlerimizi yakınlarımızla paylaşmamız ve bu konuyu toplum içinde konuşulur hale getirmemiz, ortak insanlık görevlerimizden biridir. Böylelikle organ bağış kültürümüzün ülkemizde de yeşermesine katkı yapacak ve nihayetinde insanlarımıza daha faydalı olabileceğiz.

29 Eylül 2018 Cumartesi günü Bakırköy Capacity Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde organ nakli olmuş çocuklarımız ile bu şansa henüz kavuşamamış ve nakil bekleyen çocuklarımıza güzel bir gün yaşatmak istiyoruz. Çocuklarımız, sinema ve oyun alanı aktivitelerinin ardından, sanat ve spor camiasından gönüllü katılan ünlü isimlerin elinden hediyelerini alacaklar. Tamamı sağlık personellerinden oluşan Ayda1 Detoks müzik grubunun konseri ile tamamlanacak etkinlikte bir kez daha organ bağışını gündeme getirme şansımız olacak.

Saygılarımızla,

Hayata Bağış Derneği

Program: Tarih 29.09.2018

Yer: Capacity Alışveriş ve Yaşam Merkezi

Ataköy 1. Kısım Mahallesi Fişekhane Caddesi No: 7 34158 Bakırköy / İstanbul / Bakırköy

 

Etkinlik Planı

Saat: 13:00/16:00 Sinema, oyun alanı, yemek

16:00/17:00 Ünlü yüzlerden hediye takdim töreni

17:00/18:30 Ayda1 Detoks Konseri