Böcek İlaçlama

Evlerde, iş yerlerinde ya da açık alanlarda binlerce farklı türlerde böcek sorunları ile karşılaşmak mümkündür. Böcekler çeşitli nedenler ile yaşam alanlarımızı istila edebilirler. Kendileri için yaşayabilecekleri ortam bulduklarında böcekler hızlı bir şekilde çoğalırlar. Bu durumdan ilaçlama yaparak kurtulmak en iyi çözüm olacaktır.

Böcekler insan sağlığını tehdit edebilen zararlı canlılardır. Tifo, tifüs, humma gibi hastalıkların yanında alerjik rahatsızlıklara da sebep olurlar. Yaşam alanları içerisinde hızla üreyebildikleri için böcek istilaları yaşanabilmektedir. Bu zararlı varlıkları yaşam alanlarımızdan uzaklaştırmanın en etkili yolu ilaçlama yapmaktır. İlaçlama yöntemleri böcek türüne ve yoğunluğuna göre farklılık gösterebilmektedir.

Bireysel olarak yapılan ilaçlamalar ile böceklerden kurtulmak imkansızdır. Bilinç ilaçlama böceklerin daha fazla çoğalmasına neden olabilir ve kullanılacak ilaçlar insan sağlığına zararlı olabilir. Bunun için bireysel olarak yapılan ilaçlama zaman kaybı ve maddi zarar demektir.

Hangi böcek türü olursa olsun profesyonel böcek ilaçlama hizmeti alarak yaşam alanlarınızı zararlı böceklerden temizleyebilirsiniz. İlaçlama şirketi ilk olarak böcek sorunlarının görüldüğü ortamda bir keşif yapar ve hangi böcek türü ile mücadele edilmesi gerektiğini belirler. Böceğin türüne ve yoğunluğuna göre kullanılacak ilaç türü ve miktarı tespit edilir. Ardından en uygun yöntem ve ekipman ile ilaçlama yapılır. Kullanılacak ilaçlar insan sağlığına zarar vermeyen ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı kaliteli ilaçlar olmaktadır. İlaçlama hizmetleri Dünya Sağlık Örgütü standartlarına uygun olmalıdır. İlaçlama yapan kişilerinde işinde uzman, eğitimli ve tecrübeli olmaları gerekmektedir.

Her böcek türü için kullanılacak ilaç farklıdır. Uygulanacak yöntemlerde değişik olmaktadır. Sıvı ilaçlama, jel ilaçlama, kokulu ilaçlama, kokusuz ilaçlama yöntemleri kullanılmaktadır. İlaçlamanın doğru olarak yapılması için böcek türleri hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir. Çünkü her böcek türü için farklı ilaç ve uygulama gerekmektedir.

Her böcek türü ile mücadele tek bir ilaçlama yeterli olmayabilir. Bu durumda ikinci bazen de üçüncü kez ilaçlama yapılması gerekebilir. Profesyonel ilaçlama şirketi çözüm odaklı ve garantili ilaçlama hizmeti verir.

Böcek İlaçlama Hizmetleri

Böcek ilaçlama hizmetleri ev, iş yeri, hastane, okul, fabrika, alış-veriş merkezleri, pastane, otopark, site, villa, apartman gibi kapalı alanlar yanında park, bahçe, tarla gibi açık alanlarda da verilmektedir.

Böceklerin bitkilere, evcil hayvanlara ve insanlara verdikleri zararlar göz önünde bulundurulduğunda maddi açıdan büyük kayıplara uğrayabileceğiniz gibi sağlık açısından da zararlı olabilmektedir. Tüm bunlar düşünüldüğünde ilaçlama hizmetinin ne kadar makul fiyatlar ile verildiğini görebilirsiniz.

Böcek ilaçlama fiyatlarının belirlenmesi için öncelikle ilaçlama hizmeti verilecek alanın metrekare cinsinden büyüklüğü tespit edilir. Ardından hangi böcek türü ile mücadele edileceği ve böceğin yoğunluğuna bakılır. Son olarak kullanılacak ilaç ve miktarı belirlenerek uygulanacak yönteme karar verilir. Tüm bu kriterler ise böcek ilaçlama fiyatlarının net olarak belirlenmesini sağlar.

İstanbul’un her semtinde hamam böceği, kene, kalorifer böceği, sivrisinek, tahta kurusu, bit, pire, salyangoz gibi böcek türleri ile çok fazla karşılaşılmaktadır. Fare ilaçlama hizmetlerine çok fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Eski yapıların bulunması, fabrikaların şehirde çok olması, nüfus yoğunluğu ve nemli ortam olması böcekler ve kemirgenler için uygun yaşam alanları demektir. Özellikle havaların ısınması ile yaz aylarında bu sorunlar ile daha çok karşılaşılmaktadır. Bu nedenle şehirde ilaçlama hizmeti almak önemlidir. Yaşam alanlarının temiz ve hijyen olması için ilaçlama şirketi ile irtibata geçmek gerekmektedir. Böcek sorunundan kesin olarak kurtulmak için başka çare yoktur. Çünkü böcek türlerinin çok çabuk üreyen ve hızla çoğalan zararlı canlılardır.

Böcek İlaçlama>batibocekilaclama.com>İstanbul Böcek İlaçlama