Bohol Adalarının Serinletici Ve Sakinleştirici Etkisi

Exotic cruise boat with tourists on a jungle river Loboc, Bohol

Bohol spaları genellikle gür tropik yeşillikler arasında gizlenmiş durumdadırlar ve birinin kapısından içeri girene kadar  bazıları görkemli otomobil yollarına veya dolambaçlı gizli bahçe patikalarına açılır içeride neler bulabileceğinizi tahmin bile edemeseniz. Ancak daima bir tropik adaya kaçışın serinletici ve sakinleştirici etkisini hissedebilirsiniz.

THE PEACOCK GARDEN’DA FONTANA AURELIA SPA

Avrupa tatil köylerine ait gibi görünen bir peyzaja sahip park yolunu ve 18. Yüzyıl temalı lobiyi geçtiğinizde karşınıza 6 adet havadar, kolonlarla desteklenmiş uygulama odası ve açık hava jaukizisine sahip özel bir süiti bulunan Fontana Aurelia Spa çıkar. Resepsiyonda, spadaki uygulamalarda kullanılan ve doğal malzemelerden üretilen The Pevonia Botanica cilt bakım ürünleri sergilenmektedir.

Kapsamlı spa menülerinde yorgun gezginlerin zihnini boşaltmayı ve ruh halini güçlendirmeyi amaçlayan Divine Relaxation Treatment öne çıkıyor. Üç saatlik uygulama, karşılandığınızda ayaklarınızın yıkanması ile başlar, tüm vücudunuzun, durulama sırasında çözülürken sihirli bir biçimde sütlü bir losyona dönüşen aromatik tuzlarla ovulması ile devam eder.

Spa yatağına döndüğünüzde terapistiniz güneş siperliğini başınızın arkasında sıkıca bağlayıp sizi Flora Body Cocoon tedavisi sırasında uykuya dalmak için cesaretlendirdiği ve kumaş bir kozaya sarılmadan önce ılık ve rahatlatıcı bir vücut maskesi cildinize sürüldüğü zaman iyi ellerdesiniz demektir.

Göz açıp kapayıncaya kadar geçen bir 20 dakika sonunda, Esas Masaj öncesinde durulanmanız gerektiği söylendiğinde gerçekliğe dönersiniz. İsveç masajının, hilot adındaki geleneksel şifalı Filipin masajı ile kusursuz bir birleşimi olan bu masaj rahatısızlıklarınızın, ağrı ve hastalıklarınızın yok olmasını sağlar.

En sonunda da yüzünüze uygulanan, hafif kokulu Pevonia karışımlarının toksinleri ve kirleri yok etmek üzere tasarlanmış bir sıralama ile sürülüp silindiği Veneris High Performance Facial adındaki uygulama gelir. İsmine yakışacak biçimde, bu uygulamadan sonra kutsal denebilecek bir rahatlık hissedersiniz. Tüm pişmanlığınız üç saatin çok kısa gelmesi olacaktır.
www.thepeacockgarden.comTARSIER BOTANIKA RESORT & SPA’DA SPA KÖYÜ

Bohol’ün lüks tatil köyü ve spa ortamının en yeni oyuncusu olan bu yerin özelliği, güç algılanan zenginlikleridir. Güzellik konusunda uzman gözler ve uzman eller, kireç taşı üzerinde düzenlenmiş, kendine özel bahçeleri bulunan ve incelikle tasarlanmış 12 villadan oluşan bu yeşilliklerle kaplı ve tropik tatil yerinin hakkını verecektir.

Tarsier Botakina’nın gözbebeği olan Spa Village deneyimi doğanın çekici manzarası, sesleri ve kokuları ile dolu bir algı şölenidir. Doğu ve Batı etkileri, ylang ylang, lavanta, biberiye, hindiztan cevizi. limon otu ve diğer uçucu bitki yağı karışımları ve lapalarının kullanıldığı, masaj ve peeling yardımıyla denge ve uyumu destekleyen ve 45-90 dakika arası süren uygulamalarda birleştirilmiştir.

Spa menüsü yetersiz gibi görünse de, her bir ürün mutlaka denenmesi gereken, süt ve yerel çikolatalardan oluşan “Bohol Chocolate Latte Body Scrub” kadar karşı koyulmazdır. Bahay kubo tarzı (“yerli evi” anlamına gelir) spa odalarının kısık ışığında terapistiniz, mükemmel kokulu ama ılık ve yapışkan olan solüsyonla vücudunuza baştan aşağı peeling yapacaktır. Vücut peelinginin sihirli etkisini göstermesi için gereken birkaç dakika boyunca bir İsveç çikolatası gibi görünüp kokmaya aldırış etmezsiniz.

Peeling sonrası losyon aslında gereksizdir, çünkü çikolatalı karışımı duruladığınız zaman, cildiniz inanılmaz bir kadife yumuşaklığına sahip olur. Ana çardakta uyguama sonrası çayınızı yudumlarken, bir sonraki ziyaretinizi ya da ziyaretinizi uzatmayı planlıyor olacaksınız. www.tarsierbotanika.com

PANGLAO ISLAND NATURE RESORT AND SPA’DA MIT-HI SPA

Panglo Adası’nın ıssız kısmında, gözlerden ırak bir noktada yer alan ve yemyeşil bir bitki örtüsüne sahip olan tesis yeni gelenleri de kendine çeker. Az katlı binaların arazi ile uyum sağladığı bu 70 odalı doğa tatili köyünde villalar, bahçeler ve tesisler 14 hektarlık bir alana yayılmıştır ve dolambaçlı patikalarla birbirine bağlıdır. Bu patikalarda golf arabasıyla yapacağınız inişli çıkışlı bir yolculuk sonunda, Mit-hi Spa’ya ev sahipliği yapan ahşap ve havadar binaya ulaşırsınız.

İsmini Filipince “İdeal” veya “arzu” anlamına gelen mit-hi kelimesinden alan bu yerde sizi resepsiyon bölümünün büyüleyici deniz manzarası ile başlayan canlandırıcı bir deneyim beklemektedir. Çardağa adım attığınızda, spa deneyiminiz için zemin hazırlayan ortamda mumlardan yayılan sıcak parıltılar eşliğinde kelimenin tam anlamıyla dinlinliğe geçiş yaşarsınız. Aşağı katta sizi tatlı bir sürpriz beklemektedir. Kapsül masaj odanızın cam duvarından üst kattaki manzara aksetmektedir.

60 dakikalık Stress-Free Aromaterapi Masajında, terapistiniz huzur dolu bir müzik eşliğinde ve sizin seçeceğiniz masaj yağı karışımı ile endişelerinizi ustalıkla uzaklaştırır. Bu rahatlatıcı deneyimi, baş ve alın bölgenize odaklanan, şifa ve mutluluk veren yarım saatlik bir Hindu Baş Masajı ile uzatmak mümkündür. Uygulamalar bittiğinde, deniz manzaralı yağmur duşunda vakit geçirebilirsiniz.

Japonya’nın, Afrika’nın ve Hawaii’nin en iyi masaj terapilerinin yanı sıra, Babor ve Phutomer cilt bakım serilerinin kullanıldığı yüz ve vücut bakımları da mevcuttur. Ama şimdilik, mit-hi’nize ulaşmış veya istediğiniz şımartılmayı, rahatlamayı yaşamış ve mutlu bir haldeyken, diğer uygulamaları bir sonraki ziyaretinize saklamanız gerekecek. www.panglaoisland.comSPA AT AMORITA RESORT’DA SEA TREE SPA

Amorita, hareketli Alona Plajı’nın ucunda bir uçurum kenarına kondurulmuş lüks bir butik tatil yeridir. Kendilerinin ustaca işlettiği, hoş kokulu minimalist bir mekân olan Sea Tree Spa’da, belirgin modern bir estetik göze çarpmaktadır. İçeri girdiğiniz anda sükûneti hisseder ve önceliğin sizde olduğunu anlarsınız.

Özellikle hamile kadınlar için geliştirilmiş Buros Prenatal Masajı sadece buraya özgüdür. Tesisin aile dostu olma yükümlülüğüne bağlı olarak, anne adayları (dört aydan sekiz aya kadar) 60 dakikalık masaj boyunca kendilerini terapistlerinin içgüdüsel ve şifalı dokunuşuna teslim edebilirler. Bu masaj tecrübeli masözleri, kişiye özel, uzun ve rahatlatıcı dokunuşlarla, hamilelik yüzünden eklemlerde ve bel bölgesinde oluşan ağrı ve rahatsızlıkları gidermektedir.

Yerel Filipin saltanatından esinlenilmiş isimleriyle başka masajlar da yer almaktadır ve ihtiyaçlarınıza – sakinleşmek, canlanmak, rahatlamak veya hepsi – en iyi şekilde uyacak masajı bulma konusunda tavsiyelere güvenle kulak verebilirsiniz. Seçtiğiniz masaj türü gerektirdiği takdirde, genellikle doğal hindistancevizi yağı özlü olan kendilerine özel yağlar kullanılır. Ek olarak, isterseniz masajınızı denizi ve gökyüzünü, ya da geceleri yıldızları izleyebileceğiniz üstü açık sahil klübelerinde yaptırabilirsiniz.
www.amoritaresort.com

BLUEWATER’DA AMUMA SPA PANGLAO

Bluewater Panglao Bohol ile bağdaşmayan sıcak cana yakın bir havaya sahiptir. Coşku, geniş plaj ve aktivite alanlarından göz alıcı dekorasyonlara sahip odalar ve villalara kadar her yerde göze çarpmaktadır. Bu hava Amuma Spa’nın havadar, açık ve davatkar saz çatılı sahil klübelerine de yayılmaktadır.

Sundukları kendilerine has dört terapiden biri, ritmik olarak saçlarınızın çekilmesi ve Hingut-an baş ve omuz masajından oluşur ve bir büyüğünüz saçlarınızı taradığında yaşadığınız sükûnet, rahatlama ve uyku getirici hisleri hatırlatarak sizi çocukluk anılarınıza götürür. Tatil yerinin ön bürosunun yakınındaki bir kabinde sunulan bir uygulama olmasına rağmen, aslında Spa’ya vardıklarında hızlı bir toparlanmaya ihtiyaç duyan yorgun gezginler için veya gerçek dünyaya dönmeden önce son bir mutluluk yaşamak isteyen ziyaretçiler için harika bir seçenektir.

Tesise özel diğer üç terapi en iyi şekilde sahildeki davetkâr kabinde deneyimlenir: Bunlar Hilot Lamang (uzun darbelerle uygulanan şifalı yağ masajı), Hilot Ablon (başparmak ve avuç içi basıncı ile uygulanan kuru masaj) ve Pikpik Kawayan sa Siki ‘dir (bambu çubuklarla uygulanan ritmik ayak masajı). deneyimlemek için en mükemmel alanlardır. Güzel hazırlanmış bu terapi seti, tatil yerinin eko-odaklı açıkhava aktivitelerine katılmaya can atan ziyaretçiler için akıllıca bir seçim olacaktır. Sakinlemek istediğinizde, biraz daha amuma almanın, yani şımartılmanın, rahatlamanın ve eğlenmenin zamanı gelmiş demektir. www.bluewaterpanglao.com

ESKAYA’DA HANDURAW SPA BEACH RESORT & SPA

16 hektarlık deniz manzaralı bir alana yayılmış olan Eskaya’nın bir sarayı andıran boyutları Bohol için alışılmışın dışındadır. Kendisi gibi sarayı andıran ve özel havuzları olan villaları (birbirinden yeterince uzaktadırlar) balayı çiftlerini veya hayatın getirdiği stresten kaçmak isteyenleri etkilemek üzere tasarlanmıştır.

Shiatsu masajları Handuraw Spa konukları için bir ayrıcalık olduğunan kaçış an meselesidir. Bunun yanı sıra Bohol’daki en lüks spa uygulama binalarından ve döşemeleri ahşap, tavanı yüksek kirişli ve tesisin Filipin mimarisiyle uyum içinde olan tesisten yararlanma şansını da unutmamak gerek. Hediye masaj, spa’dan şüphe duyanları ikna etmeye yetse bile, spa meraklıları geniş seçenekleri değerlendirebilir ve kısıtlı zaman içinde en fazla uygulamayı nasıl yaptırabileceklerini düşünebilirler.

Sunulan hizmetler sınırsız gibidir: Vücut masajı paketleri, egzotik peelingler, şımartıcı banyolar, tropik ve Avrupa yüz masajları, ayak bakımı yanında çiftler için 4-6 saat arası süren, uçurum kenarında özel bir yemeği, spa’nın küçük sonsuzluk havuzuna ve deniz kenarındaki şelalelere erişimi de içeren fantaziler de mevcuttur. Spa’ya Handuraw (“hayal” ya da “dalıp gitme” anlamındadır) adının verilmesindeki amaç, fantazilerin ve hayallerin gerçekleşmesini sağlamaktır.  www.eskayaresort.com

BE GRAND RESORT’DA THE SPA

Gelişen Panglao bölgesinin yeni lüks tesislerinden olan BE Grand Resort’ı seçmeniz şımartılmanıza yol açacak. Otel ve villa-tipi konaklama seçenekleri, yarı-özel lagünleri ve sunulan hizmet ve aktivitelerin çokluğu günlerini nasıl değerlendireceklerini seçen konuklara ilham verir.

Sakin bir köşede yer alan The Spa, otelin sağladığı rahatlatıcı veya bedeni ve ruhu canlandıracak olanakları tamamlar. The Spa’nın, müşterilerinin temel ihtiyaçlarını karşılamaya odaklı yaklaşımından dolayı sizin sağlığınız ve memnuniyetiniz son derece önemlidir ve bu yüzden sunulan seçeneklerde nitelik niceliğe tercih edilmektedir.

Adı çok sıradan gelebilecek İsveç masajı en çok tercih edilen üründür ve gizli bir özelliği vardır. Bu masaj, bu çevrede bulabileceğiniz en akıcı ve rahatlatıcı İsveç masajıdır. Önceden ısıtılan yağ, tecrübeli ve kendinden emin terapistinizin ellerinde sizi mutlu bir uyuşukluğa, bütünsel bir rahatlamaya geçirecektir.

Spa’da, şahsi spa yatağı ve oda içi duşları bulunan sekiz adet geniş uygulama odasından ayrı olarak, çiftler, aileler ve spa partileri için uygun olabilecek büyük boy odalar da mevcuttur. Her tercih gerçek bir şımartılma sağlar. www.begrandresort-bohol.com

THE BELLEVUE’DE AZUREA SPA RESORT BOHOL

ASEAN Yeşil Otel Ödülü birincisi ve çevre dostu Bellevue Resort sürdürülebilir turizme ve aile tatillerine, şirket kaçışlarına, balayı tatillerine ve bunların dışındaki her türlü tatile hizmet etmektedir. İyi planlanmış 3,5 hektarlık bir araziye kurulu beş yıldızlı tatil köyünde geniş deniz manzaralı odalar, kendine özel beyaz kum plajı ve tabii rahatlamak ve şımarmak için bir spa bulunmaktadır.

Ödüllü tatil köyünün kuytu bir köşesinde gizlenmiş Azurea Spa, resepsiyon bölümünden yayılan sıcak ve canlandırıcı bir aroma ile ziyaretçilerine hoş geldin der. Siz spa menüsünü inceler ve sunulan bir bir bardak sıcak zencefil çayını içerken, Bohol’da yapılan yürüyüş ve keşifler sonrasında bir ayak masajı fikri çok cazip gelir.

Bu seçimin mükemmelliği, terapistiniz sizi normalde ayak masajları için ayrılan sandalyeler yerine bir spa süitine yönlendirdiğinde ortaya çıkar. Masaj yatağına uzandığınız ve vücudunuzun alt kısmına yapılan yumuşak yoğurma ve uzun vuruşlardan oluşan yatıştırıcı ve rahatlatıcı masaj sonrasında “ayak masajı” adlandırmasının yanlış olduğunu düşüneceksiniz. En alttan, üst ve alt bacak bölgelerine, ayak parmaklarına kokulu hindiztancevizi yağı ile yapılan 60 dakikalık masajın sadece yorgun ayaklarınız için olmadığı bir gerçek. www.thebellevuebohol.comHENNAN RESORT’DA KAI SPA ALONA BEACH

Hennan Resort’un canlı atmosferi içerisinde Kai Spa adında bir sığınak bulunur. Modern bir bina içinde, çağdaş ama aynı zamanda oryantal bir hava içeren mekân, kompozit havuzlara ve plaja bakıyor, tatil köyü ve Bohol’ün sunduğu tüm olanaklar arasında sakin bir kaçış sunuyor.
The Imperial Room, iki kişilik süitin geniş bir köşesine kurulu ebeveyn banyosu ve duşu ile imparatorlara ve kraliyet üyelerine layıktır.

Popüler Kai Signature Massage bu bölgeye özel ve terapistinizin tamamen rahatlamanızı sağlamaya odaklandığı bir uygulamadır. Masaj bir ayak ritüeli ile başlar, kaslarınızı rahatlayıcı ve detoks özelliği olan ve sizin seçeceğiniz natürel Hindistan cevizi yağı karışımı ile yapılacak masaja hazırlayan termal pedlerin uygulanması ile devam eder.

Emperor’s Courtyard’da bir termaryum (buhar odası ve jakuzi) ve bir hidrobanyo ile donatılmış olan Kai Spa, sakin ve lüks bir deneyime uygun şekilde tasarlanmıştır. Hiçbir masraftan ve detaydan – kabarık havlular, yeni terlikler, soğuk içecekler, sıcak zencefil çayı, soğuk yüz havluları, müzik, ışıklar, ısı kontrolü, taze çiçekler gibi – kaçınılmayan mekânda bulunan tüm ayrıntılar, bir spa deneyiminin nasıl olması gerektiği sorusuna verilen cevabı şekillendirir. www.henann.com