‘Bölünmüş Temsil’ Sergisi UNIQ Gallery’de Sezonu Açıyor

İstanbul Tasarım Bienali

UNIQ Gallery 18 Eylül ve 14 Ekim tarihleri arasında 4. İstanbul Tasarım Bienali Paralel Etkinliği kapsamında ‘BÖLÜNMÜŞ TEMSİL’ isimli grup sergisine ev sahipliği yapacak.

Küratörlüğünü Ezgi Yıldız ve M. Wenda Koyuncu’nun üstlendiği, 4. İstanbul Tasarım Bienali ’nin “Okullar Okulu” temasına paralel olarak düzenlenen ‘BÖLÜNMÜŞ TEMSİL’ sergisi Oğuzhan Güdek, Evren Erol, Serkan Yüksel, Cansu Sakız & Murat Kahya, Esra Carus, Özge Yağcı, Uğur Savaş ve Doğukan Çiğdem’in eserlerinden oluşuyor.

‘BÖLÜNMÜŞ TEMSİL’ sergisinin teması: ‘Dünyayı temsil etme biçimimizle evreni tasavvur etme halimiz bilgi birikimi ile nasıl ayrıştı ve temsil edilemez bir hal aldı? Nasıl oluyor da bilgi arttıkça dünya daha kötü bir yer olmaya başlıyor? Akıl, teknoloji ve organize haldeki bilimsel bilgi nasıl olur da insanları gittikçe daha mutsuz ve güvencesiz bir hayata mahkum ediyor?Bilgi kaynakları artarken öznelerin benzemezliği ve önerilerin farklılaşması beklenirken nasıl oluyor da birbirini kopya eden bir dünyaya doğru gidiliyor? Bütün bu problemler içinde tasarımcının ortaya koyduğu nedir? Tasarımcı tasarlamayı nasıl öğreniyor? Hangi yollardan geçip farklı olanı ortaya çıkarabiliyor?’ gibi soruların üzerine kurgulanıyor.

‘BÖLÜNMÜŞ TEMSİL’ sergisi 18 Eylül – 14 Ekim tarihleri arasında Salı gününden Pazar gününe saat 12.00-19.00 arası UNIQ Gallery’de ziyaret edilebilecek.