Captain Marvel ’ın Müzikleri Türk Besteciye Emanet!

pınar toprak

Marvel Sinematik Evreni‘nin geleceğini şekillendirecek isimlerden biri olan Captain Marvel‘ın solo filminin müzikleri Pınar Toprak’a emanet.

Captain Marvel, yönetmen Russo kardeşlerin açıklamalarına göre Marvel Sinematik Evreni’nin en güçlü karakteri ve gelecek yıl Captain Marvel’ın hangi güçlere ve nasıl bir kişiliğe sahip olduğunu hep birlikte göreceğiz. Brie Larson’ın canlandırdığı Captain Marvel’ın bir diğer özelliği ise solo filmi çıkan ilk kadın Marvel karakteri olacak olaması Marvel evreninde.

Marvel Sinematik Evreni‘nin geleceğini şekillendirecek isimlerden biri olan Captain Marvel‘ın solo filminin çekimleri devam ediyor. Bu süreçte pek çok yeni detay belli oluyor. Bunlardan biri de filmin müziklerini kimin besteleyeceği oldu. Marvel’ın Türk bir besteciyle anlaşması dikkatlerden kaçmadı.

Marvel’ın ilk kadın süper kahraman filminin müziklerinin de bir kadına emanet edilmesi gerektiğini düşünen Marvel, Captain Marvel’ın film müzikleri için Türk besteci Pınar Toprak ile anlaştı. Başarılı müzisyen daha önce Superman’in aile geçmişini konu eden Krypton‘un ve son zamanlarda ciddi bir çıkış yakalayan Fortnite‘ın müziklerini bestelemişti. Özellikle Krypton ile dikkat çekmeyi başaran Pınar Toprak, Marvel saflarına katıldı. Üstelik stüdyo bu kararıyla birlikte bir ilke imza atmış oldu.

İstanbul doğumlu olan Pınar Toprak, genç yaşta Birleşik Devletler’e giderek Boston’daki Berklee Müzik Koleji ve Kaliforniya Eyalet Üniversitesi’nden dereceyle mezun oldu. Hans Zimmer stüdyosunda çalışmalarına devam eden Toprak, pek çok dizi, film ve bilgisayar oyunu için besteler hazırladı.