Casia Spa’da Eşsiz Bir Deneyim

casia spa

Yazar: Çağla Karabağ

Kışın, soğuk havaların zarar verici ve yoran etkilerinden kurtulup ruhumuza nefes aldırmak, cildimizi beslemek, vücudumuzu dinlendirmek, antioksidan ve yağ atıcı özellikleri kullanmak hatta sindirim sistemini de düzenleyerek günün sonunda rahat bir uykuyla bizi muhteşem hissettirecek bir deneyimden bahsetmek istiyorum.

Kısa süren bir araştırmadan sonra bana bu konuda ihtiyacım olan ne varsa sunacağına inandığım ‘Hyatt Centric Levent İstanbul Otel’in içinde bulunan ‘SPA Soul’ işletmesindeki ‘Casia SPA ‘da, ruhumu ve bedenimi dinlendirecek bir deneyim yaşamaya karar verdim.

‘Hyatt Centric Levent İstanbul’, Asya ile Avrupa’nın kucaklaştığı bu coğrafyanın kalbi olan İstanbul’un tam ortasında, hem yeni hem de eşsiz bir ortam. Her biri bu özel tasarımın inceliklerini yansıtan 77 misafir odası; bütün bir katı kaplayan görkemli 220 m2’lik Kral dairesi, özel asansör ile çıkılabilen ve 14. katta bir adet bulunan 115 m2’lik Crown Suit, bünyesinde barındırdığı birçok mekân ve marka ile adeta  lüks bir yaşam merkezi.

Kendimi şımartmak için seçtiğim Casia Spa, hamam klasiklerinden, hamam ritüellerine, vücut bakımlarından cilt bakımlarına, kişiye ve mevcut duruma özel müşteriyi memnun etmek için gereksinimlerini tespit edip uygulayan, kaliteli ve eğitimli terapistleriyle çok hassas davranan bir merkez.

Otele girdiğim andan itibaren hissettiğim sıcak ve samimi ambiyans, günün güzel geçeceğinin göstergesiydi. Alt katta bulunan Casia Spa’ya indiğimde resepsiyonda görevli spa sorumlusu güler yüzle karşıladı. Fas kökenli terapistim Meryem’i beklerken bana kış ayına özel nefis bitki çaylarından ikram ettiler. Terapistim  kış ritüeli için hazırlanmış olan spa deneyimime başlamadan önce, son zamanlarda yaşamış olduğum bir sağlık problemim olup olmadığını, stresli ve gergin zamanlarda vücudumda hissettiklerimi sordu. Akabinde benim o günkü bedensel ve ruhsal halime uygun olan masaj programını belirledik.

Programın adı ”Secret of Argan”, Casia Spa’nın ahşap ağırlıklı modern dekorasyonlu koridorlarından geçerek masaj öncesinde cildimi masaja uygun hale getirecek 10 dakikalık buhar banyosuna girdim. Ardından masaja ”pink crystal peeling” ile başladılar. Pink Crystal’in içinde bulunan gül yaprakları ve lavanta kokusu eşliğinde Ghasoul Mask değişik bir deneyim oldu.

Ghasoul beyaza yakın, sadece Fas’ta bulunan bir kil türü; cildi besleyici, yumuşaklık ve aydınlık hissi veren doğal bir kil. Terapistim, Gasaul Mask’ı tüm vücuduma uyguladıktan sonra etkiyi arttırıcı, ısı koruyuculu özel bir maddeyle  sardı,  kendimi neredeyse huzurla sarılıp sarmalanmış gibi hissediyordum.

On dakika bu şekilde bekleyişin ardından sıcak bir duş ve programın devamında Karite (shea) ağacının meyvesinden elde edilen iyileştirici özelliğe sahip olağanüstü bir kokusu olan yağ, argan yağıyla yumuşatılarak  İstanbul Bosphorus Aroma eşliğinde tüm cildime masajla uygulandı.

Bu işlemin ardından duşumu alıyorum ve finali Charme D’Orient in, geleneksel ile modernliği harmanlamasından doğan ürünleri ile yaptıkları masajla yapıyorum.  İtiraf etmeliyim ki bu hiç bitmesini istemediğim bir masajdı.

Bedenimde bütün düğümlerin açıldığını ve vücudumun her bölgesine uyguladığı farklı basınçlarla gevşeyip rahatladığımı hissettim. Hafifledim, stresten, yorgunluktan ve tüm toksinlerden arındığımı hissettim.

Masajın tamamlanmasıyla terapistim beni dikkatle ayağa kaldırarak baş dönmesi veya farklı hassasiyetlerimin olup olmadığını kontrol etti ve beni ağrıların yoğun hissedileceği bölgeler, düğüm noktaları ve bazı pratik bilgilerle aydınlattı. Sonrasında havuz başındaki rahat şezlonglarda bu rahatlama hissinin tadını çıkardım. Ayrılmadan önce özel bitki çaylarından ikram edip ve güler yüzle uğurladılar.

Elbette ki bu deneyim bende onları tekrar ziyaret etme isteği uyandırdı. Şimdiye dek yaşadığım deneyimler arasında Casia Spa’nın en iyisi olduğunu içtenlikle söyleyebilirim. Bunun en önemli sebebinin eğitimli, tecrübeli, işin hassasiyet noktalarını çok iyi bilen terapistler, kişiye özel ritüellerin planlamasını ve beklentileri  doğru  belirleyen işletmecilik anlayışı oluğunu düşünüyorum.

Kusursuzluk hissini hem kendinizde hem de seçiminizde yaşamanız için ‘Casia Spa mutlaka uğramanız gereken  bir adres.

Sağlıkla kalın.