Çiftlik Bank Benzeri Bir Sistem Daha Patladı!

Birlik Beraberlik Tarım

Çiftlik Bank benzeri Birlik Beraberlik Tarım için yolun sonu göründü!

Çiftlik Bank benzeri olan Birlik Beraberlik Tarım için yolun sonu göründü. Birlik Beraberlik Tarım kurucusu Serkan Erden’in tüm mal varlığına el konulup göz altına alındı.

1900’lü yılların başında çıkmasına ve dolandırıcılıkta en popüler sistem olmasına rağmen hala insanlar Ponzi benzeri sistemlere parasını kaptırabiliyor. Çiftlik Bank ile hortlayan Ponzi sisteminin bu sefer ki kurbanı BirlikBeraberlikTarım oldu. Birlik Beraberlik Tarım kurucusu Serkan Erden’in göz altına alındığı bilgisi bugün basın ile paylaşıldı.

Çiftlik Bank benzeri bir sistemin kurucusu olan Serkan Erden, geçtiğimiz günlerde video paylaşmış ve hodri meydan demişti.

Serkan Erden videosunda; “Bizden daha şeffaf bir network firması varsa söz tüm yatırımlarımızı oraya yapacağız. Haydi hodri meydan,dolandırıcı olmayan tüm firmalar açıklasın. Arkadaşlar yatırım yaparken kesinlikle resmi evraklarınızı isteyin” ifadelerini kullanmıştı.

Ancak İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı hodri meydan diyen Serkan Erden için gözaltı kararı almanın yanında, tüm mal varlığına da el koyma kararı çıkardı.

İstanbul merkezli BirlikBeraberlikTarım  ve Hayvancılık Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi hakkında başlatılan soruşturmanın bu şekilde sonuçlanacağı daha önceden biliniyordu. Daha bu şekilde çalışan onlarca Ponzi sisteminin olduğu ve bunlar hakkında ilerleyen günlerde soruşturmalar başlatılacağı düşünülüyor.