Deadpool Filmini Sızdıran Gence Hapis Cezası!

deadpool

Deadpool’u Facebook üzerinden sızdıran 22 yaşındaki gencin davası hapis cezası ile sonuçlanmak üzere.

Geçtiğimiz yıllarda yaşanan ilginç bir olay, sonunda karara bağlanmak üzere.

2016 senesinde Facebook üzerinden Deadpool filminin korsan bir kopyasını yayınlayan Trevon Franklin‘in yüklediği video, kısa süre içerisinde 6.386.456 kez görüntülenmişti. Sızdırma sonrası tutuklanan 22 yaşındaki gencin davası yapılan açıklamaya göre hapis cezası ile sonuçlanacak gibi.

Trevon Maurice Franklin, Deadpool’un sinemalarda gösterime girmesinden sadece 8 gün sonra Şubat 2016’da gişe rekorları kıran filmi Facebook’a yükledi. Genç adam aslında filmin kopyalanmasını sağlayan kişi değildi. Sadece dosya paylaşım sitesi Putlocker.is’den indirdi ve daha sonra “Tre-Von M. King” ismini kullanarak Facebookhesabında paylaştı.

Videonun 6 milyon görüntülenmesinin ardından bazı kullanıcılar yetkililere ihbarda bulunarak gencin foyasını ortaya çıkardı. Şikayetler sonrası FBI, geçen yaz bir iddianame hazırladı ve Franklin’in tutuklanmasına yol açan tam teşekküllü bir soruşturma başlattı. Aylar süren sessizliğin ardından, Franklin Facebook’ta korsan filmi kendisinin paylaştığını kabul ettiği bir anlaşma imzaladı.

Her iki tarafça imzalanan yasal evraklar, Franklin’in korsan kopyayı Putlocker‘dan indirdiğini ve bunu yapma izninin olmadığını tam olarak bildiğini belirtmekte. Umarız genç adama verilecek olan ceza diğer kullanıcılarada bir ders olur. Torrent haberimizde de belirttiğimiz gibi, yasal olmayan işler ileride başınıza dert açabilir. Özellikle bu konu torrent’i içeriyorsa… (Deadpool bunu beğendi.)

Henüz yargıç genç hakkında bir sonuca varmış değil. Bakalım verilecek olan sonuç Franklin’in hayatını ne yönde değiştirecek göreceğiz.