Deniz Kabukluların Enfes Lezzeti Toi İstanbul ’da!

toi istanbul

Ünlü şef İsmet Saz’ın incelikli maharetleriyle lezzetlenen, Chef’s Table ile çok özel deneyimler yaşatan, yemeğin yanında Jazz canlı performanslarıyla İstanbul gece hayatına farklı bir soluk getiren Toi İstanbul, şimdi de gastronomi dünyasının vazgeçilmezleri arasında yer alan kabuklulara kattığı çarpıcı yorumlarla damaklarda unutulmaz izler bırakıyor.

Lezzetleriyle sadece damaklara dokunmakla kalmayan, ruhlara da hitap eden Toi İstanbul, ünlü şef İsmet Saz ve ekibinin önderliğinde hazırlanan seçkin lezzetlerine şimdi de özgün yorumlarla masada yerini alan kabukluları ekliyor.

Gastronomi dünyasının başkahramanı olan, denizlerin incisi “istiridye”, Toi İstanbul’un da göz bebeği… Her biri Fransa’dan özel olarak getirtilen taze istiridyeler, dünyanın en iyi ve en kaliteli tedarikçisinden yani Gillardo ailesinden Toi İstanbul’un mutfağına ulaşıyor. Klasik ama bir o kadar da incelikli bir hazırlıkla sunulan Toi İstanbul istiridyeleri tadan herkesin damağında daha önce deneyimlemediği izler bırakıyor.

Özenle toplanan kerevitler ise Toi İstanbul ve şef İsmet Saz’ın yorumuyla önce haşlanıyor, ardından İspanya’dan getirtilen füme paprika ile yapılan Aioli ile süslenerek buzların üzerinde servis ediliyor.

Toi İstanbul, Plat – a – mer tabağını deniz dünyasının en lezzetli kabuklularına ithaf ediyor. Türkiye’de başka hiçbir yerde benzeri olmayan, dünyanın en ünlü restoranlarında ilgiyle karşılanan kabuklu tabağı, bu lezzet sevdalılarının beklentilerini fazlasıyla karşılıyor. İsminin anlamı gibi tam olarak da denize ait bir tabak olarak kendini gösteren Plat – a – mer’de, denizi kereviti, istiridye, kum midyesi, ahtapot, deniztarağı, ıstakoz ve cevicheler bulunuyor. Tam anlamıyla bir kabuklu ziyafeti yaşatan Plat – a – mer’in sihrini veren son dokunuşlar ise kırmızı şarap sirkesi ve arpacık soğan ile harmanlanıyor.

Ünlü şef İsmet Saz’ın, denizin efsane lezzetlerini sofralara taşıyan kabuklulara kattığı yorumları tatmak ve yepyeni gastronomik keşifler yaşamak isteyenleri Toi İstanbul’a davet ediyor.