Deniz Kokulu Lezzetlerin Ayrıcalıklı Adresi “ SEASPICE ”

Seaspice

Deniz mahsulleri, balıklar, mezeler ve engin sulardan, bereketli topraklardan sofraya uzanan, deniz kokulu daha birçok lezzet, şef Melda Farimas’ın hünerli elleri ve özgün reçeteleri ile “Seaspice” dünyasında bambaşka tatlara ve yorumlara kavuşuyor!

Deniz kokulu lezzetlerin adresi de keyfi de, Watergarden Ataşehir’de açıldığı günden beri damak tadına özen gösterenlerden tam not alan Seaspice ile değişiyor. Şef Melda Farimas’ın önderliğinde hazırlanan Seaspice menüsünde, klasikleşmiş lezzetler ve dünya mutfağından tatlar kadar Seaspice Salmon, Levrek Simit, Cevizli Kalamar Izgara, Nohutlu Topik, Portakallı Levrek Ceviche gibi mekana özgün spesiyaller de tüm çarpıcılığı ile kendini gösteriyor.

Seaspice klasikleşmiş deniz lezzetlerine kazandırdığı yeni yorumlar ve çarpıcı mezeleri ile 7’den 70’e ağırladığı tüm misafirlerine tadına doyum olmayan anlar ve deneyimler yaşatıyor!

Seaspice, gerek ambiyansı, gerek dekoru, gerek müzikleri, gerekse lezzetleriyle, hem ideal ve şık iş yemeklerinin adresi, hem sevdiklerinizle bir araya geleceğiniz ayrıcalıklı bir restoran, hem en keyifli sohbetlere ev sahipliği yapan modern bir meyhane olarak, her tarza ve ihtiyaca hitap ediyor. Dekorasyondaki dokunuşların ayrıcalıklı şıklığı, sofraya oturduğunuz an sizi karşılayan, Ayvalık zeytinyağı, Çanakkale peyniri, Akhisar’dan gelen ızgara zeytin, çubuk turşusu ve mısır ekmeğinden oluşan kuverde de kendini gösteriyor. Açık mutfak tüm şeffaflığı ile tabaklarda yerini alacak lezzetlerin heyecanlı ve keyifli hazırlanışlarını izlemeye olanak veriyor. Seaspice’ta Boğaz’ın günlük balıklarının yanı sıra Gökçeada’dan getirtilen taze kabuklular başta olmak üzere, üç yanı denizlerle çevrili bereketli topraklarımızın nimetli lezzetleri sunuluyor. Şef Melda Farimas’ın özel pişirme ve marinaj teknikleriyle hazırlanarak, Seaspice’ta çarpıcı lezzetlere kavuşan balıklar ve kabuklular kadar, 30’ya yakın, günlük hazırlanan soğuk ve sıcak mezeler de iddialı tatlarıyla fark yaratıyor. 25 günlük emeğin sonucu lezzetine kavuşan somon pastırmadan Ezine, Tire Çamur Peyniri ve Keçi Loru çeşitleriyle hazırlanan Girit mezesine, hakiki ve geleneksel reçetesiyle hazırlanan, baharatlarla çeşnilendirilmiş nohutlarla sunulan Topikten Ayvalık zeytinyağı ve Arnavut biberiyle lezzetlendirilmiş Acılı Levrek Marine, Selçuklu’dan mevsiminde getirtilen Cibes, Şevketi Bostan, Hardal Otu, Radika gibi Ege otlarından daha ilk ağza atıldığında lokum kıvamıyla damakları şenlendiren Cevizli Kalamar Izgaraya uzanan Seaspice mezeleri tüm ihtişamlarıyla en keyifli sohbetlerin ve buluşmaların ideal eşlikçileri olarak kendilerini gösteriyor.

Taze deniz mahsulleri, çarpıcı lezzetler, güler yüzlü personel, konusunda uzman mutfak ekibi, özenli servis, ayrıcalıklı ve konforlu ambiyans Seaspice müdavimlerinin vazgeçemediği özelliklerin başında geliyor!

Mekanın yeniliği seven vizyoner mutfağı ve Şef Melda Farimas her gün yepyeni bir lezzete imza atarak misafirlerini heyecanlandırırken, menünün baş kahramanı olan tatlar ise tüm heybetleriyle deneyenlerden tam not almaya devam ediyor. Pişirilme tekniği ile kurumadan ve lezzetini kaybetmeden tabakta yerini alan, 500 gr’lık somon Seaspice Salmon, şişte pişirilen ve özel soslarla servis edilen, çataldan damağa lokum tadındaki Seaspice Kılıç, en lezzetli deniz mahsulleriyle pişirilen, İspanyol mutfağının dünyaca ünlü yemeği Paella, özel sebzeler eşliğinde lezzetlendirilerek pişirilen her biri 1,5 kg’nun üzerinde Seaspice Istakoz’ları tüm cazibeleri ile damaklara imza atan spesiyallerden…

Ajdalar, Sezenler, Müzeyyenler, Ege’nin Rüzgarlarını Hissettiren Rum Ezgileri Sevgiyle Kalkan Kadehlere Ortak Oluyor ve Seaspice’ta Lezzetler Arası Keyifli Keşiflere Davet Ediyor!

1217 Design tarafından tasarlanan Seaspice’ın dekorasyonunda, balık ağlarını anımsatan detaylar, doğayla iç içe hissi yaşatan, tavandan sarkıtmalı doğal bitkiler, gökyüzü hissi veren bulut formlu aydınlatmalar, sahil kasabalarını yansıtan panjurlu kapılar ve çerçeveler, göz alıcı metalik yansımalar, asil ve güçlü duruşu ile fark yaratan mermer dokular öne çıkıyor. Yosun yeşili, kahverengi, mavi ve beyazın kusursuz buluşması Seaspice’ın karakterini resmediyor. Fonda kah nostaljik Sezen Aksu şarkıları, kah Müzeyyen Senar’ın vazgeçilmez hitleri, kah günümüzün sevilen yerli ve yabancı şarkıları, kah Yunan Adaları’na alıp götüren Rum ezgileri çalıyor.

Deniz kokulu lezzetlere yepyeni bir ruh, yepyeni bir konsept getiren Seaspice, keyfini en anlamlı ve en ayrıcalıklı şekilde taçlandırmak isteyenleri bekliyor.

www.seaspiceistanbul.com