Diş Estetiğinde Dijital Dönem

dijital diş estetiği

Botox uygulayarak ve Laminate Veneer ile gülüşünüzü tasarlamak, porselen dolgu ve diş beyazlatma uygulamaları trend olurken, artık porselen dolgunuza bir seansta sahip olmak mümkün.

Gülcan Usal Esthetic Dentistry, dijital diş estetiği ile gülüşünüzün tasarlanmasına da hız katıyor.

Ağız ve diş sağlığında dijital dönem

Diş Hekimi Gülcan Usal, porselen dolguyu tek seansta yapabiliyor. Geleneksel yöntem olan silikon malzemelerle diş ölçüsü almak hastayı rahatsız ederken, ağzınızın içini tarayan Intaoral Scanner, saniyeler içinde dişlerin üç boyutlu görüntüsünü alıyor.

Teknoloji ile hasta konforu artıyor

Bilgisayarda dişin 3d tasarımı hazırlanıyor ve 3d yazıcılarla her türlü protez malzemeler üretiliyor. Bu teknolojiyle porselen dolgu yada kaplama, tek seansta ve kısa bir süre içerisinde yüksek hasta konforuyla tamamlanıyor.

Almanya’nın ilk diş hekimliği fakültesi olan Leipzig Üniversitesi’ndeki üniversite eğitimini bitirdikten sonra Almanya ve İngiltere’de uzun seneler dijital diş hekimliği alanında çalışmalar yürüttü. Son teknolojileri kullanmaya özen gösterdiğini ifade eden Usal, ” 3D Volumetrik Tomografisi ve Intaoral Scanner’ın kullanıldığı nadir kliniklerden biriyiz. Porselen dolgu yaptırmak için haftalarca kliniğe gidip gelmek yerine bir seansta tedavi edilebiliyor. ” dedi.