Doğukan Manço ve Emre Altuğ’dan ” Söyle Zalim Sultan “

söyle zalım sultan

Doğukan Manço feat Emre Altuğ ” Söyle Zalim Sultan “

DJ ve prodüktör Doğukan Manço, aralıksız devam eden sahne performanslarının yanı sıra stüdyo projelerini de hazırlamaya devam ediyor. Doğukan Manço dördüncü projesini sürpriz bir isim ve şarkı ile yayımlıyor.

Türkiye’de hem müzik hem oyunculuk kariyerinde ciddi başarılara imza atmış, geniş bir hayran kitlesine sahip ünlü sanatçı Emre Altuğ ile Doğukan Manço’yu bir Barış Manço şarkısı “Söyle Zalim Sultan” bir araya getirdi. 

Sözleri Barış Manço’ya, müziği Murat Uysalefe’ye ait olan “Söyle Zalim Sultan”, Barış Manço diskografisine 1985 yılında girmiş ve yine bir Barış Manço klasiği olarak Türk müzik tarihinde yerini almış bir şarkı. 

“Söyle Zalim Sultan”ın yeni nesil versiyonunun yepyeni düzenlemesinde Doğukan Manço imzası yer alırken, Emre Altuğ yorumculuğuyla farkını ortaya koyuyor. 

Manço Prodüksiyon Stüdyosu’nda bir araya gelen Manço ve Altuğ, hem bir arada olmaktan hem de bir Barış Manço şarkısı ile yollarının kesişmesinden dolayı duydukları mutluluk ve gururu müzik severler ile paylaşıyor.

Rengarenk Doğukan Manço ve Emre Altuğ.

“Söyle Zalim Sultan”ın video klibi için de Kemal Başbuğ yönetmenliğinde, Beykoz Kundura Fabrikası’nda kamera karşısına geçen Manço ve Altuğ, bugüne kadar hiç görülmemiş tarzları ile renkli görüntülere imza attı. Video klipte mahallenin delikanlılarını canlandıran ikiliye, mahalleye yeni taşınan ve taşınması ile ortalığın karışacağı genç ve güzel komşu rolünde de Rus model Alexandra eşlik etti.

Emre Müzik etiketiyle 03 Ağustos 2018’de(bugün) dijital platformlarda yayına çıkan Doğukan Manço feat. Emre Altuğ “Söyle Zalim Sultan”, Ağustos son haftası sınırlı sayıda basılacak CD’leri ile müzik marketlerde de yerini alacak.