DÖRT EL MASAJINI LİVERA SPA’DA DENEYİMLEYİN

İtalya’daki kayak tatilimden yeni dönmüştüm. Courmayeur’un en iyi otellerinden birinde yaptırdım en son dört el masajını. Avrupa’da nispeten daha yaygın bir masaj türü olan dört el masajını Türkiye’de bu derece başarılı yapan ender spa’lardan birisi olduğunu düşünüyorum Florya’daki Crown Plaza’nın içinde yer alan Florya’daki Livera Spa.
Masaj saatimden 15 dakika önce sauna buhar için otele varıyorum. Spa çalışanları ilgi ile karşılıyorlar. Onlar çoktan benim için uygun gördükleri Vip odasını hazırlamışlar bile. Biz terapi odasına doğru yürürken Livera Spa’nın işletmecisi Alper bey açıklıyor; bu odayı balayı çiftlerimiz kiralıyorlar genellikle. Onların terapisi genellikle 2,5 saat kadar sürüyor. Terapi içerisinde özel odalarında yer alan sauna ve hamamdan yararlanırken aynı zamanda yine odanın içerisinde yer alan jakuziyi de kullanabiliyorlar.Söylediklerinde oldukça haklı çünkü oda oldukça büyük ve dinlenme yerleri içinde ayrı ayrı seçenekler bulundurmuşlar. Hamam, sauna, özel banyonuz ve jakuzinizin olması belki birçok vip spada yer alırken, büyüklük olarak diğer otellere nispeten oldukça önde diyebiliriz.

Ne tür bir masaj istediğimi soruyor büyük bir incelikle Alper Bey. Hemen son zamanlarda Avrupa’nın birçok ülkesinde deneyimlediğim ‘Dört el Masajı’ çıkıyor ağzımdan. Önce Alper Bey emin olamıyor Türkiye’de çok yaygın bir masaj türü olmamakla birlikte o gün Asyalı terapistlerinden bir tanesi izinli ve senkronizasyon açısından iki terapistinin de Asyalı olması haklı olarak onun için oldukça önemli. Çalışanlarının profesyonelliğine inandığım için ısrarcı oluyorum Alper Bey’de beni kırmıyor ve hemen bu son dakika çıkan ufak değişiklik için en iyi terapistlerini hazırlıyor.

Sizi 15 dakika kese köpük için odanızdaki hamama alalım 15 dakika sonra terapistleriniz gelip sizi karşılayacaklar masajınız için. Peki diyorum ve hamamda Asyalı terapistim ile kese köpük yapılıyor. En nazik şekilde bir bornozum alınırken bir diğeri giydiriliyor. Terapistlerde harmoni içerisinde. Konuşmadan adete birbirlerinin hareketlerini tamamlıyorlar. Bizlere de misafir olarak prenses gibi hissetmek kalıyor. 15 dakika sonra bu defa Türk terapistiminde eklendiği dört el masajı başlıyor. Masaja bacaklarımdan başlıyorlar, Asyalı ve Türk iki farklı ülke’nin terapisti ancak bu kadar senkronize olabilir.

Zannediyorum biraz kültür birazda terapistlerin birbirini yönlendirmesine göre; bazen bir bacağınızı bir terapist diğerini diğer terapist yaparken, bazı spalarda bir terapist başınıza yaparken bir diğeri karnınıza yapabiliyor. Livera Spada bana sorarsanız daha da zor olan sağ bacağınıza bir terapist, sol bacağınıza bir diğer terapist olmak üzere masajınız yapılıyor. Senkron harika. İçimden galiba bu Courmayeur’de bu konuda uzman gösterilen otellerden bile daha başarılı diye düşünüyorum. Masaj bittiğinde ise kararımı vermiştim; evet Livera Spa’daki dört el masajı Avrupa’dan daha başarılıydı. Üstelik birazda hazırlıksız yakalanmışlardı bu masaj için.

Dört el masajından biraz bahsetmek gerekirse; diğer masajlara nazaran daha hareketli ve sizi kesinlikle uyutan masajların başında. Aynı anda vücudunuzun sağ ve sol tarafına masaj yapılması bazen masaj sırasında günlük sorunlarımızı düşünmek gibi handikaplardan bizi uzak tutmak ile birlikte, masajınız bittiğinde de çok daha zinde uyanıyorsunuz.

Benim için vazgeçilmez masaj türlerinin başında özelliklede çakralarla ilgili kendimi geliştirmek istediğim zamanlarda dört el masajını karın ağırlıklı yaptırmaya çalışıyorum. Karın çakranız denge, öfke, cesaret konularında oldukça önemli rol oynuyor. Bu anlamda da karnınıza özel çalışmanız için oldukça yerinde bir masaj türü olduğuna inanıyorum.

Masaj sonrası Terapistlerim yeşil çayımı, suyumu ikram edip istediğiniz zaman size Spa’mızı gezdirmek isteriz diyerek odadan çıkıyorlar. Vip odası dışındaki manzara da oldukça başarılı. Dinlenmek için güzel ortamlar, mumlar müzikler sağlanmış. İstanbul’un karmaşasından kurtulup yüksek standartlarda ağırlanmak ve son favorim dört el masajı için İstanbul’un en iyilerinden olduğuna inandığım Livera spa’yı bir ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Crowne Plaza İstanbul – Florya Yeşilköy Halkalı Caddesi No: 95 Florya – İstanbul

0212 463 05 00 info@liveraspa.com