Dr. Daniel J. Siegel – Farkındalığın Bilimi

Dr. Daniel J. Siegel

Dr. Daniel J. Siegel, 23 Haziran’da Sakıp Sabancı Müzesi the Seed’te.

Amerikan Hastanesi Code Lotus Mindfulness Merkezi 23 Haziran 2018 Cumartesi günü dünyaca ünlü yazar ve eğitimci Dr. Daniel J. Siegel ’ı ağırlıyor. Bu etkinlikte Dr. Siegel, yaşam zincirinin meditasyon aracı olan “Farkındalık Bilimi’ni üç heyecan verici dersle sunacak:

• Dr. Daniel J. Siegel ’ın yeni çıkacak olan kitabı “Aware” ışığında Farkındalık Bilimi,
• Bütün-Beyinli Çocuk: Çocuğunuzun gelişen zihinini beslemek için devrim niteliğinde stratejiler,
• Bütün-Beyin Bakımı: Pratikte kişilerarası nörobiyoloji ve bunu klinik bir ortamda bütünleştirmeye vurgu.

Tüm gün sürecek etkinlikte, her dersten sonra bir Soru-Cevap oturumu yapılacaktır.

Program

09:00 – 10:00 Kayıt & Kahvaltı
10:00 – 12:00 1. OTURUM

Aware: Varlık Bilimi ve Uygulaması
Kişilerarası Nörobiyoloji ve Dr. Daniel J. Siegel ’ın Farkındalık Bilimi’ne Giriş
Dr. Siegel’ın Yeni Çıkacak Olan Kitabı Aware’den Alıntılarla Çarpıcı Bir Sunum

12:00 – 12:30 Soru-Cevap
12:30 – 13:30 Öğle Yemeği
13:30 – 15:30 2. OTURUM

Bütün-Beyinli Çocuk: İçten Dışa Doğru Ebeveynlik

Ebeveynler, Bakıcılar ve Çocuklarla Çalışan Terapistler için İlham Verici Bir Sunum

15:30 – 16:00 Soru-Cevap
16:00 – 16:30 Kahve Molası
16:30 – 18:30  3. OTURUM

Kişilerarası Nörobiyoloji Işığında Bütün-Beyin Bakımı

Beden-Zihin Uygulayıcıları için Eşsiz Bir Sunum
18:30 – 19:00 Soru-Cevap

Dr. Daniel J. Siegel kimdir?

Dr. Daniel J. Siegel ’ın karmaşık bilimsel kavramları herkes için heyecan verici ve erişilebilir kılmak için eşsiz bir yeteneği vardır. Dr. Siegel’ın sunumları akıl sağlığı profesyonelleri, nörobilimciler, şirket liderleri, eğitimciler, ebeveynler, kamu idarecileri, sağlık çalışanları, politikacılar, arabulucular, hakimler ve din adamları tarafından ilgiyle izlenmektedir. Tayland Kralı, Papa II. John Paul, Dalai Lama, Google Üniversitesi ve Londra Kraliyet Sanat Derneği (RSA) için ders veren Dr. Siegel, lisans derecesini Harvard Üniversitesi’nden aldı ve lisansüstü tıp eğitimini UCLA’da pediatri ve çocuk, ergen ve yetişkin psikiyatri eğitimiyle tamamladı. UCLA’da Ulusal Akıl Sağlığı Araştırmaları Enstitüsü’nün üyesi olarak, bağlanma deneyimlerinin duyguları, davranışları, otobiyografik hafızaları ve anlatıları nasıl etkilediğine vurgu yaparak, aile etkileşimlerini inceledi.

Dr. Siegel UCLA Tıp Fakültesi’nde psikiyatri klinik profesörü ve UCLA’daki Fark Yaratan Araştırma Merkezi’nin kurucu direktörüdür. Ödüllü bir eğitimcidir, Amerikan Psikiyatri Derneği’nin seçkin bir üyesidir ve birçok fahri diploma sahibidir. Dr. Siegel, aynı zamanda insan ilişkilerinin ara yüzünü inceleyerek bireylerde, ailelerde ve toplumlarda zihnin gelişiminin nasıl geliştirilebileceğine odaklanan online eğitim ve kişisel seminerler sunan bir eğitim organizasyonu olan Mindsight Enstitüsü’nün icra direktörüdür.

New York Times’ın en çok satan eserlerinden Mind: A Journey to the Heart of Being Human (Akıl: İnsan Olmanın Merkezine Yolculuk), bedenimizden, başkalarıyla ve tüm dünyayla olan ilişkilerimizden ortaya çıkarak, zihnimizin derinliklerine bir keşif sunuyor.

Yeni çıkacak kitabı Aware: The Science and Practice of Presence (Aware: Varlık Bilimi ve Uygulaması, Ağustos 2018), kişinin gündelik hayatında daha fazla odaklanma, huzur ve huzur için hayat değiştiren bir araç olan Farkındalığın Bilimi’nde ustalaşması için pratik eğitim sağlayacaktır.

Dr. Daniel J. Siegel ’ın ebeveynler için beş kitabı vardır. Brainstorm: The Power and Purpose of the Teenage Brain (Beyin Fırtınası: Ergen Beyninin Gücü ve Amacı), Bütün-Beyinli Çocuk (The Whole-Brain Child: 12 Revolutionary Strategies to Nurture Your Child’s Developing Mind), Dramsız Disiplin (No-Drama Discipline: The Whole-Brain Way to Calm the Chaos and Nurture Your Child’s Developing Mind) isimli kitapları New York Times çok satanlar listesine girmiştir. Diğer iki kitabı da The Yes Brain: How to Cultivate Courage, Curiosity, and Resilience in Your Child ve Parenting from the Inside Out: How a Deeper Self-Understanding Can Help You Raise Children Who Thrive’dır.