Dünya Otizm Farkındalık Günü ’nde Hep Beraber Fark Yaratalım

dünya otizm farkındalık günü

Dünya Otizm Farkındalık Günü’nde Hep Beraber Fark Yaratalım

Capacity Alışveriş ve Yaşam Merkezi, otizme dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak amacıyla Dünya Otizm Farkındalık Günü ’nü sevgiyle kutluyor.

Otizm; spektrum bozukluğu, doğuştan var olan ve genellikle bireyin yaşamında 0-3 yaş arasında fark edilen gelişimsel bir bozukluktur. Otizmli bireyin topluma kazandırılması her bireyin kutsal bir görevidir. Capacity Alışveriş ve Yaşam Merkezi, otizmli bireylerin aldıkları eğitim ile kendilerini ifade edebildikleri sosyal bir etkinliğe imza atıyor. Gerçekleşecek bu özel etkinlikte farkındalık yaratmak sizin elinizde!

1 Nisan Pazar günü gerçekleşecek etkinliklerde, birbirinden yetenekli 15 otizmli çocuktan oluşan, Bremen Mızıkacıları Perküsyon Grubu, geleneksel kıyafetleri ile sahne alacak. Kendi çaldıkları şarkılar eşliğinde dans edecekleri şölen tadındaki bu performansı Capacity AVM’de 14.00-15.00 saatleri arasında B1 katı havuz alanında izleyebilirsiniz.

DOSTEV (Down Sendrom ve Zihinsel Engelliler Eğitim ve Koruma) Derneği tarafından düzenlenen otizmli çocukların performansları ise saat 15.00-16.00 arasında B1 katı havuz alanında gerçekleşecek. Ayrıca otizmli çocukların yaptığı resimlerden oluşan sergi ise tüm gün ziyarete açık olacak.

Gerçekleşecek performanslar;

Piyano Resitali (Nostaljik film müzikleri) – Piyanist Koral Ertekin

Piyano Resitali – Piyanist Mirza Saitakmatov

Gitar Resitali – Rabia Aytek

Halk Türküleri – Zeynel Aslan