Dünyaca Ünlü Latin Müzisyen Ricardo Moyano İstanbul’da

ricardo moyano

Kültür ve sanatın gelişimine önemli katkılar sağlayan Doğuş Grubu’nun Leica Camera AG işbirliğiyle İstanbul’a taşıdığı Leica Camera Türkiye, gitar repertuvarındaki olağanüstü yorumları ve müzikal alanındaki başarısıyla tanınan Ricardo Moyano’yu ağırlıyor. Müzikal performansıyla dikkat çeken Ricardo Moyano etkinlik kapsamında, dinleyicileri Ortaçağ’dan günümüze uzanan zaman diliminde keyifli bir müzikli anlatı yolculuğa çıkaracak. Etkinlik, 20 Mayıs tarihinde 17.00 -18.30 saatleri arasında Leica Store İstanbul’da ücretsiz izlenebilir.

Uzun yıllardır yürüttüğü proje ve platformlarla kültür-sanatın en büyük destekçilerinden biri olan Doğuş Grubu tarafından Türkiye’ye taşınan Leica Camera Türkiye, dünyaca ünlü müzisyen Ricardo Moyano’nun müzikli anlatı etkinliğine ev sahipliği yapıyor. Türkiye’nin kendi bölgesindeki en kapsamlı ve prestijli fotoğraf üssü Leica Camera Türkiye daha önce; 212 Fotoğraf Festivali, Christie’s ve Sotheby’s gibi önemli müzayede evlerinin koleksiyonerlere yönelik seminerleri, Muhammed Ali’yi fotoğraflayan Magnum fotoğrafçısı Thomas Hoepker’in imza günü gibi etkinliklerle de adından söz ettirdi.

Ricardo Moyano; dünya müzik tarihine yön veren Avrupa ve Latin Amerika müzik kültürlerine hakkında anlatıları, klasik gitar eşliğinde, müzikal örneklerle harmanlayarak dinleyenlerle paylaşacak. Moyano etkinlik kapsamında dinleyicileri, Ortaçağ’dan günümüze uzanan müzik tarihine doğru keyifli bir yolculuğa çıkaracak.

Konuşma dili İngilizce olan etkinlik, 20 Mayıs tarihinde 17.00-18.30 saatleri arasında Leica Store İstanbul’da ücretsiz izlenebilir.

Leica Hakkında

Fotoğraf sanatını ve Leica dünyasını tanıtmak için görsel sanatlar ve fotoğrafçılık arasında köprü kurmaya odaklanan Leica Camera Türkiye, dünyadaki en büyük yerleşkelerden biriyle bomontiada’nın kalbinde konumlanıyor. Bünyesinde barındırdığı Leica Store İstanbul, Leica Galeri İstanbul ve Leica Akademie eşliğinde bütünleşen Leica Camera Türkiye ülkemizde fotoğrafçılığın merkezi olmayı ve Türkiye’deki potansiyel yaratıcılık seviyesini uluslararası sanat dünyasına göstermeyi hedefliyor.

Leica Store, Leica fotoğraf makinalarını, Sport Optics ürünlerini ve aksesuarlarını içeren geniş bir yelpazeyle müşterilerine hizmet veriyor.

Fotoğraf sanatına odaklanan Leica Galeri, ev sahipliği yaptığı sergiler vasıtasıyla uluslararası platformlarda yer edinmiş sanatçıların yanı sıra keşfedilmeyi bekleyen genç sanatçılar için de bir platform olmayı amaçlıyor.
Leica Camera’nın bünyesinde bulunan Leica Akademie ise fotoğrafçılıktan alınan hazzı arttırmayı, bilgi paylaşımını ve her jenerasyondan ve tecrübeden fotoğrafçıyı Leica deneyimiyle buluşturmayı hedefliyor.

 

Ricardo Moyano Hakkında

1961 yılında La Rioja’da doğdu. Ebeveynleri Irma ve Daniel ile müzikal hayatına başladı. Çalışmalarına La Rioja Konservatuarı’nda devam etti ve 1976 yılında Madrid Konservatuarı’na geçti. Bir çok ödüller kazandı ve 1988 yılında Paris’e taşındı, ki orada hem solo olarak, hem diğer solistlerle ve hem de farklı gruplarla çalmış, kayıtlar yapmış ve çeşitli albümler çıkartmıştır. 1993 yılında Türkiye’de yaşamaya başladı. Onun müziği türler ya da sınırlar ötesinde, sürgünler, seyahatler, tesadüfler ve karşılaşmaların tarihini yansıtır. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda öğretim görevlisidir.