Ege Denizi’nin Eşsiz Lezzetleri

Mandarin Oriental

Mandarin Oriental, Bodrum’un huzurlu atmosferinde, rahatlatıcı Ege Denizi manzarasının tadını çıkarabileceğiniz Bodrum Balıkçısı, Bodrum’un benzersiz balık ve deniz ürünleri mutfağını tatmak için lezzetli bir seçenek sunuyor.

Ege’nin en özel plajlarından biri olan Cennet Koyu’ndaki Mandarin Oriental, Bodrum’un plajı üzerine konumlanmış sade, özgün ve geleneksel bir Türk restoranı olan Bodrum Balıkçısı, taze ve sezonsal ürünleriyle klasik lezzetlere yenilikçi dokunuşlar katıyor. Güveçler ve ızgara balık gibi Ege mutfağının olmazsa olmazlarının yanı sıra, Türkiye’de ilk defa olarak rafine balık sunumları ve modern tekniklerle hazırlanan mezeler de bu sezon Bodrum Balıkçısı’nın menüsünde yer alıyor.

İtalya’da Michelin yıldızlı şeflerden öğrendiği teknikleri Mandarin Oriental, Bodrum bünyesinde kullanma imkanı bulan Şef Murat Taşdemir’in bu sezon için yenilediği menüde lokal tatlar ve deniz ürünleri daha yoğun bir şekilde yer alıyor ve Bodrum’da yetişen sebzeler ve otlar menüye dahil ediliyor. Bölgede yetişen cibes otu ile servis edilen tuzla pişirilmiş kırmızı İspanyol karidesi, kavrulmuş Ege otları, Bottarga ile servis edilen haşlanmış bıldırcın yumurtası bu yeniliklerden sadece birkaçı…

Bodrum Balıkçısı’nın en tanınmış mezeleri Murat Şef’in deneyimleriyle modern bir sunumda servis edilmesi misafirleri şaşırtıyor. Türk yemek deneyiminin mükemmel bir örneğini deneyimlemeniz için Bodrum Balıkçısı yaz boyunca sizi bekliyor. Dışarıdan da ziyaret edebileceğiniz Bodrum Balıkçı’sına rezervasyonunuzu 0252 311 30 86 numaralı telefondan arayarak yapabilirsiniz.

Mandarin Oriental, Bodrum Hakkında:

Mandarin Oriental, Bodrum; 21 ülkede toplam 31 otel ve 8 rezidansla dünyanın en lüks konaklama deneyimini sunan Mandarin OrientalHotel Group’un Türkiye’deki ilk projesi olma özelliğini taşıyor. Bodrum’un büyüleyici Cennet Koyu’nda, 600 dönümlük bir alanda konumlanan Mandarin Oriental, Bodrum, zeytin ağaçları ve çam ormanlarıyla çevrelenmiş, tamamı güneşlenme alanı, teras veya balkonlara sahip, çoğunda özel bahçe veya sonsuzluk havuzu bulunan toplam 132 oda, suit, daire ve villadan oluşuyor. Cennet Koyu’nun doğayla iç içe sakinliğini, olağanüstü Ege Denizi manzarası ve benzersiz bir lüks anlayışıyla buluşturan Mandarin Oriental, Bodrum, tatil algısını sofistike dokunuşlarla yeniden tanımlıyor.

Akdeniz bölgesinin en iddialı resort’ları arasında yer alarak global ölçekte dikkatleri üzerine toplayan ve alanında çok sayıda ödüle layık görülen Mandarin Oriental, Bodrum, yenilikçi ve farklı damak tatlarına hitap ederek seçkin lezzetler sunan 8 restoran ve barı ile tatil deneyimini gastronomik bir şölene dönüştürüyor. Mandarin Oriental Hotel Group’un ödüllü Spa’sı The Spa at Mandarin OrientalBodrum, 12 Spa ve bakım odasını da içinde barındıran 2.700 metrekarelik alanı ile Bodrum yarımadasının en ayrıcalıklı spa merkezini sunuyor. Mandarin Oriental Hotel Group’un özel yayını MO’nun online versiyonuna Destination MO adresinden erişebilir, grubun ödül kazanan otelleri, en iyi yemek deneyimleri, spa uygulamaları ve seyahat programları hakkındaki haberlere ve markanın dünya çapında ünlü hayranlarıyla röportajlarına bu adresten ulaşabilirsiniz.