Elon Musk İnternet Sitesi Kurmaya Karar Verdi!

elon musk

Elon Musk, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile medya kuruluşlarını derecelendirebileceğiniz bir internet sitesi kurmaya hazırlandığını açıkladı.

Tesla şirketlerin sahibi ve neredeyse her yaptığı davranış ve girişimiyle yeri gelince bizi şaşırtmayı başaran Elon Musk, şimdi de elini medya sektörüne uzatmışa benziyor.

Bağımsız bir internet sitesi üzerinden insanların medya ve haber kuruluşlarını değerlendirmelerine izin veren bir hizmet planlayan Musk, kaynaklara derecelendirme sistemi getiriyor. Böylelikle artık medya insanları değil, insanlar medyayı derecelendirebilecek.

Öngördüğü sistem üzerinde her bir gazeteci, editör veya yayınevi, zaman içerisindeki güvenilirlik puanını bu internet sitesi üzerinden takip edebilecek. Böylelikle halk tarafından ne kadar sevilip sevilmediğini kendi gözleriyle derece puanından anlayabilecek. Bu bir bakıma olumlu bir girişim olabilir aslında. Her medya kuruluşunda yazıp atan insanlarında böylelikle önüne geçilmiş olur diye düşünüyorum.

Elon Musk‘ın belirttiği ifadeye göre Pravda adındaki bu değerlendirme sitesi, aynı zamanda propagandalar için kullanılan botnetleri de ortaya çıkartacak. Genel olarak verilen oylamaya baktığımız zaman, takipçilerin yüzde 87’lik büyük bir kısmı Musk’ın önerisini gerçekleştirmesini istedi. Bakalım Musk, kullanıcıların da destek verdiği bu projeyi gerçekten hayata geçirecek mi?