O Eski Ramazanlar Capacity’de!

capacity

“Nerde o eski Ramazanlar” diyenler için Ramazan ayı boyunca birbirinden eşsiz etkinlikler Capacity Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde sizleri bekliyor.

Fasıl dinletileri, Karagöz ile Hacivat, tahta bacak, meddah gösterisi, jonglör, kukla show, pandomim ve yapılacak iftar sonrası şerbet ikramı ile ziyaretçilerine geleneksel Ramazan heyecanını yaşatacak Capacity, sizleri de bu eşsiz deneyime davet ediyor. Cumartesi ve pazar günü gerçekleşecek gösteriler 13.00-18.00 saatleri arasında B1 katı havuz alanında, cuma günleri düzenlenecek fasıl dinletileri ise 2. katta 18.30-21.00 saatleri arasında sizleri bekliyor olacak.

2018 Ramazan Etkinlikleri;

* 18-25 Mayıs ve 1-8 Haziran tarihlerinde; fasıl dinletisi,

* 19 Mayıs ve 2 Haziran tarihlerinde; Karagöz ile Hacivatoyunu ve kukla show,

* 26 Mayıs ile 9 Haziran tarihlerinde; Karagöz ile Hacivat oyunu ve tahta bacak,

* 20 Mayıs ve 3 Haziran’da; Meddah gösterisi ve jonglör performansı,

* 27 Mayıs Pazar günü; Meddah ve pandomim gösterileri,

* 10 Haziran Pazar (Kadir Gecesi); Meddah, pandomim ve müzik eşliğinde sema gösterisi düzenlenecek. Sema gösterisi, 16.45 ile 17.15 saatleri arasında gerçekleşecek.

Capacity, Ramazan ayına özel olarak planladığı atölye etkinlikleri ile de keyifli deneyimler sunmaya hazırlanıyor. Ramazan atölyelerinde; Hacivat ve Karagöz Sahnesi Yapımı, Ramazan Davulu Süsleme, Seramikten Kaftan Yapımı gibi birçok yaratıcı proje cumartesi ve pazar günleri, 14.00-18.00 saatleri arasında B1 katı havuz alanında gerçekleşecek.

2018 Ramazan Atölyeleri

* 19 Mayıs Cumartesi; Hacivat ve Karagöz Sahnesi Yapımı

* 20 Mayıs Pazar; Hacivat ve Karagöz Sahnesi Yapımı

* 26 Mayıs Cumartesi; Ahşaptan Semazen Yapımı ve Boyama

* 27 Mayıs Pazar; Seramikten Kaftan Boyama

* 2 Haziran Cumartesi; Ramazan Davulu Yapımı ve Süsleme

* 3 Haziran Pazar; Ramazan Davulu Yapımı ve Süsleme

* 9 Haziran Cumartesi; Hacivat ve Karagöz Sahnesi Yapımı

* 10 Haziran Pazar; Hacivat ve Karagöz Sahnesi Yapımı

Birbirinden değerli kültürel miraslar ile zenginleşen geleneksel Ramazan eğlencelerini yaşamak için Ramazan ayı boyunca Capacity’nin ev sahipliği yaptığı muhteşem gösterilere ve planlanan atölye etkinliklerine davetlisiniz.