Facebook Geçmişi Silecek!

facebook geçmişi

Veri skandalı yüzünden zor günler geçiren sosyal ağ, kullanıcılarının tüm Facebook verilerini silmeye imkan veren geçmişi temizleme aracını duyurdu.

Dünya çapında yaşanan ve 87 milyon kullanıcının bilgilerinin izinsiz olarak kullanılması yüzünden zor günler geçiren Facebook, değişim için düğmeye bastı. Facebook ile ilgili yıllık gelişmelerin aktarıldığı F8 konferansı öncesinde açıklamalarda bulunan şirketin CEO’su Mark Zuckerberg, Clear History adı verilen geçmişi silme özelliğini kullanıma sunacaklarını belirtti.

Facebook geçmişi tamamen silinebilecek

Veri skandalı sonrasında gelen yeni bir özellik olan geçmişi temizleme özelliği sayesinde isteyen kullanıcılar uygulamalar ve etkileşimde bulunulan web siteleri ile ilgili bilgileri görebilecek ve bunları silebilecek. Şimdilik sadece duyurusu yapılan yeni araç önümüzdeki günlerde tüm dünya çapında kullanıcıların hizmetine sunulacak.

Zuckerberg yaptığı açıklamada bu servisi kullananların bazı hizmetlerden tam anlamıyla yararlanamayabileceğini ya da kullanıcı deneyiminin kötüleşebileceğini de belirtmeyi ihmal etmedi. Yani Zuckerberg dolaylı da olsa ‘böyle bir aracı kullanıma sunuyoruz ama siz kullanmasanız daha iyi olur’ demeye getiriyor.