Facebook Gençlik Portalı Tanıtıldı!

Facebook Gençlik Portalı

Facebook gençlere yönelik eğitim, ipucu ve tavsiyeleri bir araya getiren Gençlik Portalı’nı tanıttı.

Facebook Gençlik Portalı sistemini duyuruldu. Sosyal medya devi Facebook, sosyal ürün ve hizmetlerini emniyetli ve etkin bir biçimde kullanmak için, gençlere yönelik eğitim, ipucu ve tavsiyeleri bir araya getirdiği Genlik Portalı’nı devreye soktu. Facebookyayınladığı bildiri ile Gençlik Portalı hakkında bazı önemli bilgileri paylaştı. 60 dilde erişilebilecek olan Gençlik Portalı platform içerisinde aşağıdaki maddeler üzerinde duracak;

Eğitim: Sayfalar, gruplar, etkinlikler ve profil gibi ürünlerin emniyetli bir biçimde nasıl en iyi şekilde kullanılabileceği ile ilgili bilgiler. Ek olarak Facebook’un hangi tür verileri topladığı ve bunları nasıl kullandığı ile ilgili bilgiler.

Akranlardan Görüşler: Dünyanın dört bir yanındaki gençlerin ağzından, teknolojiyi yeni ve yaratıcı bir biçimde nasıl kullandıklarına dair görüşler.

Deneyiminizi kontrol etmenin yolları: Güvenlik, içerik şikayet etme, paylaştıklarınızı kimlerin görebileceğine karar verme gibi konularda ipuçları.

Tavsiyeler: Sosyal medyaya ara verme ihtiyacı duyduğunuzda yapılması gerekenler ve internetten en iyi şekilde yararlanmak için bazı kılavuzlar.

Gençlik Portalın’ı merak ediyorsanız buradan sayfasına ulaşabilirsiniz.