Ferry Corsten, Elektronik Dans Müziğinin Duayen İsmi

Ferry Corsten

Elektronik dans müziğinin duayen ismi Ferry Corsten 13 yıl aradan sonra Future Forward organizasyonu ve Burn Energy Drink sponsorluğu ile Istanbul’da.


Ferry Corsten’a Mixmag tarafından, ”Tartışmasız trance müziğin en heyecan verici isimlerinden biri” olarak nitelendirilen İngiliz ikili Solis & Sean Truby eşlik edecek.

Hollanda’nın elektronik müzik dünyasına kazandırdığı en büyük isimlerin başında gelen Ferry Corsten, 1997’de Purple Eye ile birlikte günümüz dans müziğinin en önemli plak şirketlerinden biri olan Tsunami’yi kurdu. 1999 yılında ise ‘’System F’’ projesi altında çıkardığı ‘’Out of the Blue’’ parçası ve aynı adı taşıyan albümü ile o yılların en çarpıcı işlerinden birine imza atan Corsten, Birleşik Krallık Top 20 ve Japonya Top 10 listelerinden 3 yıl boyunca düşmeyerek trance müziğin dünyaya tanıtılmasında önemli rol oynadı.

Hemen sonrasında Tiesto ile yarattıkları ‘’Gouryella’’ projesi ile yükselişine ara vermeden devam eden Ferry Corsten, William Orbit’in ‘’Barber’s Adagio For Strings’’ parçasına yaptığı remix ile de kısa sürede dünyanın sayılı isimlerinden biri haline geldi.

Yılların eskitemediği isim şu ana kadar farklı isimler altında yaptığı 7 albüm çalışması ve ‘’Made of Love’’, ‘’Rock Your Body Rock’’ gibi tekli hitleriyle ödülden ödüle koşmuş, 2016 yılında ise International Dance Music Awards ve müzik severler tarafından seçildiği ‘’En İyi Trance DJ’’ ödülü ile efsanevi kariyerini iyice taçlandırmıştır.

‘’Corsten’s Countdown’’ adlı radyo programı ile Elektronik Dans Müziğinin geniş spektrumuna haftalık olarak yer veren Corsten, 40 ülkede 210 radyo istasyonu ile milyonlara ulaşarak günümüzde hala bu müziğin tanıtılmasında büyük rol oynamaya devam etmektedir.

Son yıllarda büyük çıkış yakalayan Newcastle’lı ikili Solis & Sean Truby Armin Van Buuren, Ferry Corsten, Paul Van Dyk gibi isimlerle sürekli sahneyi paylaşan bir marka olarak göze çarpıyor. Trance piyasasının en önde gelen müzik şirketlerinden biri olan Infrasonic Recordings’in de kurucuları olan Solis & Sean Truby, Mixmag tarafından ‘’tartışmasız olarak dünyanın en heyecan verici trance etiketlerinden biri’’ olarak tanımlanıyor.

Ferry Corsten’ın şirketi Flashover’dan çıkardıkları parçalar ile Mixmag’in övgülerini ne kadar hakettiklerini gösteren İngiliz trance ikilisi aynı zamanda Markus Schulz, Armin Van Buuren gibi isimlere yaptıkları remixler ile de büyük sükse yaratmış ve büyük etkinliklerde boy göstermeye başlamıştı.

Ferry Corsten ile daha önce birçok kez aynı sahneyi paylaşan ikili, Blueprint turu kapsamında ilk kez İstanbul’da performans gösterecekler.

Future Forward Music’in yarattığı etkinlik serisi Future Momentum’un Aly&Fila’dan sonraki ikinci konuğu olacak olan Ferry Corsten, son albümü ‘’Blueprint’’ turu kapsamında müzikal ve görsel bir şölene imza atmaya hazırlanıyor. Corsten, 13 yıl aradan sonra Türkiye’li hayranları ile 9 Mart’ta buluşacak.