Gamze Tombul “Bırakmaya Hazır Mısınız?”

5 Haziran 2020 de Yay Burcunda geçekleşecek olan Ay Tutulması bizlere duygusal yönden bitişler ve sonlanmalar getiriyor. Duygusal olarak sizi uzun süredir yoran, sürüncemede olan, kendinizi rahat ifade edemediğinizi düşündüğünüzişleri ya da kişileri fark edip sorgulama zamanını yaşayacağız.

“Bitiş” ve “sonlanma” kelimeleri kulağınızda her ne kadar olumsuz olarak çınlıyor olsa da, gökyüzündeki bu bitiş enerjisini kullanmak;nihayete eremeyen, sürekli ayağınıza takılan, benliğinizi ortaya koymanıza engel olankonuları ya da kişileri fark etmenize yardımcı olacaktır. Artık hoşunuza gitmeyen şeylerin son bulması için attığınız her adım duygusal olarak olgunlaşmak adına size büyük fırsatlar tanıyacaktır.

Yaşayacağımız bu tutulma hayattaki beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı değişime uğratırken,çevrenizin söyledikleri ile değil, kendi iç sesinizin yönlendirmesiyle özünüz ile bir olmanıza yardımcı olacaktır.

18 Haziran – 12 Temmuz tarihleri arasında Retro hareketine devam eden Merkür; iletişim konularını, eski aşkları, yarım kalan işleri yeniden gündemimize getiriyor.

Çevrenizle olan iletişiminize ekstra dikkat etmeniz gereken bu dönemde; zihin dağılmaları yaşayabilir,organize olmakta güçlük çekebilirsiniz. Alım satım işlemleri, imza atılması gereken önemli anlaşmalar, küçük ticari faaliyetler gibi konular yavaşlayıp sekteye uğrayabilir, teknolojik aletlerde arızalarla karşılaşabilirsiniz. İletişim adına problem yaşamamak adına ilgilenmeniz gereken işleri birden fazla kez kontrol ederek hareket etmek fayda sağlayacaktır.

Bunun yanı sıra Mart Ayından bu yana tamamlanamayan, yarım kalan işlerinizi bitirmek için güzel zamanlar olacaktır.

Eski Aşklarla Hesaplar Kapanıyor…

25 Hazirana kadar Merkür Retro’suna eşlik edecek olan Venüs Retro’su; geçmiş ilişkilerinizi tekrar karşınıza çıkarabilir… Bu karşılaşmaların odak noktası aynı kişiyle yeniden bir ilişkiye başlamaktan ziyade; kendi iç hesaplaşmalarınızı bitirmeye yönelik olmalı ve eski sevgilinizi hayatınızdan sevgiyle uğurlamaya hizmet etmelidir. Aksi takdirde yaralarınızı aynı yerden tekrar açmaktan öteye geçmeyecektir.

SEVGİLİ YÜKSELEN KOÇLAR;

Hayata bakış açınızın değişip, evrildiği zamanlardan geçmektesiniz. Artık hayattan ne istediğinizi daha net anlıyor, buna göre adımlar atıyorsunuz.Bunu; Uzun zamandan beri sizi zorlayan kariyer ve toplum önündeki rollerinizin üzerinde aldığınız baskı ve sınamalara borçlu olduğunuzu unutmamalısınız. Bu süreçte karşılaştığınız her zorluk, daha sağlam temellere dayanan ilişkiler ve bağlantılar kurmanız için sizi güçlü kılmaya devam ediyor.

Sürüncemede kalan eğitim, yurtdışı bağlantılı işler, mahkeme ve dava dosyalarınızla ilgili konular sonuçlanabilir.

21 Haziran’a kadar gündeminizi kardeşleriniz, yakın çevreniz ve akrabalarınızla ilgili konular kaplayabilir.

İletişim trafiğinizin yoğunluğu organize olmanızı güçleştireceği için fevri hareketlerden uzak durarak sağlamcı yaklaşımlar sergilemelisiniz.

21 Hazirandan sonra hane içi konularınızda taşınma, gayrimenkul alım-satım işlemleri ya da evinize yapacağınız yatırımlarda kararsız kalabilirsiniz. Bu dönemde iç sesinizi dinleyin.

SEVGİLİ YÜKSELEN BOĞALAR;

Bu ay gündeminizi maddi konularınız oluşturuyor. Öz değer ve sahip olduğunuz maddi manevi kaynakların değerini daha rahat fark edebileceğiniz bir sürece girdiniz. Öğrenmeniz gereken ders; maddi anlamda sahip olduğunuz şeylere körü körüne bağlanmaktan çok, yeri geldiğinde bırakabilmeyi öğrenmek olacaktır.

Kredi, borçlar, vergiler, miraslar, eşinizin kazançları gibi finansal alanlarınızda sürüncemede kalan konularınız nihayete erebilir.

21 Hazirana kadar bütçe konularınızda alacak-verecek hesaplarınızda gecikmeler, yaşayabilirsiniz. Yeni yatırımlar yapmaktan kaçınmanız daha doğru bir hareket olacaktır.

Sahip olduğunuz taşıtlarla ilgili sıkıntılar yaşamanız mümkündür. Trafikte ekstra dikkatli olmalısınız.

21 Hazirandan sonra yazılı ya da sözlü iletişiminize dikkat ederek yeni eğitimlere başlamak, ticari faaliyetlerde girişimlerde bulunmak, planlamak açısından uygun zamanlarda olacaksınız.

Kariyer konularında ise yeni başlangıçlar, yeni iş fırsatları karşınıza çıkabilir.

SEVGİLİ YÜKSELEN İKİZLER;

Motivasyon kaynaklarınızı yeniden keşfedip, nelerin sizi daha mutlu ettiğini, hayatınızda kendi isteklerinizi ne kadar ön plana koyduğunuzu fark ettiğiniz bir süreçte olacaksınız.

Öğrenmeniz gereken ders; söylemleriniz ve tavırlarınıza dikkat ederek “ben mutluysam herkes mutlu” mottosunu benimsemek olacaktır.

İkili ve ortaklı ilişkilerinizde sizi yoran, boşa emek verdiğinizi düşündüren ve keyiften çok üzüntü veren kişiler ya da işlerle bağınızı sonlandırabilirsiniz.

Dış görünüşünüz ile ilgili büyük değişiklikler yapmak için uygun zamanda değilsiniz. İştahınıza dikkat etmeniz gerekebilir.

21 Hazirana kadar kendinizi ifade etmekte sıkıntılar yaşayabilirsiniz.Var olan proje ve sorumluluklarınızı ortaya koyarken bir takım aksaklıklarla karşılaşmamak adına aynı anda birden fazla işe odaklanmaktan kaçınmalısınız.

21 Hazirandan sonra her türlü maddi konularda daha iyi bir sürece giriyor olacaksınız. O zamana kadar harcamalarınıza dikkat etmelisiniz.

SEVGİLİ YÜKSELEN YENGEÇLER;

Bugüne kadar sahip olduğunuz sorumluluklarınızın aslında gerekenden fazla olduğunu sorgulamaya başladığınız bir sürece girdiniz. Öğrenmeniz gereken ders; üzerinize fazladan yük bindiren konuları çevrenizden destek alarak dile getirip, paylaşmak olacaktır.

Size artık bir şey katmayan, mutlu etmeyen, heyecanınızı beslemeyen, kendinizi ortaya koyamadığınızı düşündüğünüz işlerinizden ya da projelerinizden ayrılabilirsiniz. Çalışma ortamınızda ya da çalışma arkadaşlarınızda değişimler de görülebilir.

Değişime direnmeniz ruhsal sıkıntılardan ziyade fiziksel rahatsızlıklar olarak ortaya çıkabilir. Sıkıntınızı dile getirmeniz bu sebeple çok önemlidir.

21 Hazirana kadar kendi kabuğunuza çekilmek yaratıcılık gereken konularda ruhunuzu besleyerek orijinal fikirler edinmenizde destekleyici olacaktır.Fakat bunu başarabilmeniz için geçmişte yaşadığınız korkularınıza kapılarak kuşkularınıza esir olmamanız gerekmektedir.

21 Hazirandan sonra sağlam temellere dayanan yeni başlangıçlar yapmanız için harika fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

SEVGİLİ YÜKSELEN ASLANLAR;

Hayatınızla ilgili yeni planlarınızın ve hedeflerinizin üzerine daha yoğunlaştığınız bir döneme giriyorsunuz. Öğrenmeniz gereken ders; kariyer çevrenizdeki ya da sosyal çevrenizdeki arkadaşlarınızın yapmak istediğiniz şeylerle ilgili olumsuz fikirlerinin modunuzu düşürmenize izin vermemeniz olacaktır.

Çocukları olan Yükselen Aslanlar; çocuklarınızın okulu ve sınavlarıyla ilgili sürümcemede kalan konular sonuçlanabilir.

Çocuk sahibi olmak isteyen Yükselen Aslanlar içinse; gökyüzü tarafından desteklendiğiniz en doğru zamanda olacaksınız.

21 Hazirana kadar iş ve sosyal çevrenizle beraber yaptığınız planlarda aksamalar yaşayabilir, arkadaş ortamınıza karşı güven kayıplarıyla karşılaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra geçmişte önünüze gelen fakat değerlendirmediğiniz iş fırsatları yeniden önünüze çıkabilir.

21 Hazirandan sonra daha içinize dönerek mevcut durumunuzu gözden geçirmek isteyebilir, kendi kabuğunuza çekilerek inzivaya çekilmeniz daha iyi hissetmenizde fayda sağlayacaktır.

SEVGİLİ YÜKSELEN BAŞAKLAR;

Kariyer hayatınızın, toplum önündeki rollerinizin ve hane içindeki konuların yoğun olduğu bir gündeme giriyorsunuz. Öğrenmeniz gereken ders; aile ve kariyer alanlarınızdaki dengeyi sağlamak üzerine olacaktır.

Uzun zamandan beri alım-satım işlemlerini gerçekleştiremediğiniz gayrimenkuller ve taşıtlar gibi varlıklarınızı elden çıkartabilir, kariyerinizdeki değişimlere bağlı olarak taşınabilir, aile büyüklerinizin ihtiyaçlarıyla ilgilenmeniz gerekebilir.

21 Hazirana kadar kariyer yaşamınızda üstleriniz ve birlikte çalıştığınız kişilerle iletişimsel problemler yaşamaya açıksınız. Geçmişte başvurduğunuz ve cevapsız kalan iş görüşmelerinden geri dönüşlerle karşılaşabilirsiniz.

21 Hazirandan sonra hedeflediğiniz kariyer planlarınızla ilgili yeni başlangıçlar yapmak için harika zamanlarda olacaksınız. İş değişikliği, ticari faaliyetler gibi konularda şansınız açık olacak.

Haziran sonuna kadar ortaklı iş ve romantik ilişkilerinizde bir takım anlaşmazlıklar yaşamanız söz konusudur. Fakat bunlar sizi hedefinizden şaşırtmamalıdır.

SEVGİLİ YÜKSELEN TERAZİLER;

Kariyer ve kişisel gelişiminize destek olacak eğitim ve öğretim konularınız ile birlikte yurtdışı bağlantılı işlerinizin ön planda olduğu bir gündeme giriyorsunuz. Öğrenmeniz gereken ders; kişisel hedefleriniz için attığınız adımlarda kendinize olan inancınızı korumak olacaktır.

Kardeşleriniz, yakın çevreniz ve akrabalarınızı ilgilendiren konular sonuçlanabilir. Aldığınız kısa eğitimlerin sonucunda uzmanlaşmak adına yeni girişimlerde bulunabilirsiniz.

Eşinizin ailesiyle olan ilişkilerinizde güven kayıpları yaşamanız mümkündür. Sağduyunuz ile hareket etmeniz işleri daha kolaylaştıracaktır.

Yurtdışı bağlantılı işler yürütüyorsanız sorun yaşamamak adına yazılı ve sözlü iletişiminize ekstra dikkat etmelisiniz.

21 Hazirana kadar kariyer hayatınızda beklediğiniz terfiler ya da pozisyon değişikliği gibi konularda gecikmeler ya da ertelenmeler yaşasanız bile umutsuzluğa kapılmayın.Ayın son 10 gününde ertelenen konular tekrar gündeminize gelecektir.Bu döneme kadar üstleriniz ile iletişiminizde fevri davranışlardan uzak durmanız büyük önem taşımaktadır.

SEVGİLİ YÜKSELEN AKREPLER;

Ortaklı işlerden kazandığınız paralar ve kişisel kazançlarınızla alakalı konular gündeminizi kaplıyor. Öğrenmeniz gereken ders; eşinizin ve ortaklarınızın kazançlarıyla alakalı finansal konularda kriz yönetiminizi güçlendirmek olacaktır.

Vadesi geçmiş alacaklarınız bu süreçte elinize geçebilir. Uzun zamandan beri nihayete ermeyen kredi, borçlar ve miraslar gibi konular olumlu yönde sonuçlanabilir.

21 Hazirana kadar ortaklı işlerinizdeki kazançlarınız ve eşinizin kazançlarıyla ilgili kayıplar ya da azalmalar yaşayabilirsiniz. Geriye dönük yaptığınız alışverişlerinize bağlı olarak borçlarla karşılaşabilirsiniz. Sürprizlerle karşılaşmamak adına maddi kayıplarınızı kredi ile kapatmaya yönelik çalışmalarınızı ertelemeniz büyük önem taşımaktadır.

21 Hazirandan sonra uzak yerlere seyahat etmek, kişisel gelişimizi destekleyen eğitimlere katılmak, adli işlemlerinizi yürürlüğe koymak gibi yeni başlangıçlar sizin adınıza olumlu sonuçlanacaktır.

SEVGİLİ YÜKSELEN YAYLAR;

Kendinizi, fikirlerinizive hayat görüşünüzü ön plana çıkartıp “ben” demeyi öğreneceğiniz bir döneme giriyorsunuz.

İyimser doğanız nedeniyle sesinizi kaybettiğinizi düşündüğünüz her türlü ikili ilişkilerinize devam etme kararınız artık sizi yorabilir. Karşı tarafın isteklerine odaklı olan ilişkinize kendi fikir ve değerlerinizi de katarak problemi çözebilir ya da düzelmeyeceğini fark edip sonlandırabilirsiniz.

Bu süreçte eski sevgililerinizle de karşılaşabilir aklınızı karıştırabilirsiniz. Aynı kişilerle yeniden bir ilişkiye başlamak uzun ömürlü olmayacaktır.

Fiziksel görünümünüzü değiştirmek, bağımlılıklarınızdan kurtulmak için ideal zamanlarda olacaksınız. Fırsatları değerlendirin.

21 Hazirana kadar her türlü ikili ilişkilerinizde iletişim problemleri yaşamaya açık durumdasınız. Ortaklı işler yapıyorsanız tansiyonlar yükselebilir sakin kalmaya çalışın.

21 Hazirandan sonra tedavisi süresinde olduğunuz sağlık problemleriniz varsa olumlu yönde sonuçlanabilir. Nafaka, miras, eşin kazançları gibi yerlerden ek gelirler elde edebilirsiniz.

SEVGİLİ YÜKSELEN OĞLAKLAR;

İş ve aile odaklı bir hayatın zihinsel yorgunluğa neden olduğunu fark ederek, kendinize küçük molalar vermeyi öğrendiğiniz, içinize döndüğünüz bir döneme giriyorsunuz.

Günlük yaşamınızda ya da çalışma ortamınızda dost gibi gördüğünüz kişilerin size gizliden düşmanlık beslediklerini fark edebilir bu tür ilişkilerinizi sonlandırabilirsiniz.

21 Hazirana kadar sağlık konularınıza titizlikle yaklaşmanız gerekecektir. Sahip olduğunuz günlük sorumluluklarınızda aksamalar yaşayabilir, ilgilenmeyi ertelediğiniz, önemsiz gördüğünüz projeleriniz ya işleriniz tekrar önünüze gelebilir.

21 Hazirandan sonra sorunlu giden her türlü ikili ilişkilerinizi yoluna sokabilir ya da yeni ilişkilere yelken açabilirsiniz. Var olan yolunda giden ilişkilerinizi evlilik gibi önemli kararlarla nihayete erdirebilirsiniz.

Bu dönem hayatınız önemli değişimlere ve fırsatlara gebe. Geleneksel bir yaklaşımdan ziyade yeniliklere açık tavırlar sergilemelisiniz.

SEVGİLİ YÜKSELEN KOVALAR;

Hayattan beklentilerinizin ve sosyal çevrenizin değiştiği bir döneme giriyorsunuz. Yükselen burcunuzda geri harekette olan Satürn, önemli başlangıçlar yapmadan ve kararlar vermeden önce ruhsal anlamda güçlenmenizi engelleyen hasıraltı ettiğiniz konuları tekrar gündeminize getiriyor olacak.

İlerleme kaydetmeniz için korkularınızla yüzleşmeniz büyük önem taşımaktadır.

Hayattaki en büyük emellerinizi gerçekleştirebilir ya daartık size heyecan vermeyip, ruhunuzu beslemediği için sosyal çevreniz ile birlikte beklentilerinizideğiştirebilirsiniz.

21 Hazirana kadar romantik ilişkilerinizde güvene dayalı bazı problemlerle karşılaşabilirsiniz. Hak ettiğiniz değeri görmediğinizi düşünüyorsanız, dile getirmekten çekinmeyin.

21 Hazirandan sonra iş ya da pozisyon değişiklikleri gündeminize gelebilir. Söz konusu terfi ya da pozisyon değişiklikleriyle ilgili kararsız kalabilir, mevcut işinizi bırakmakta zorlanabilirsiniz. Eğer karar vermek için zamana sahipseniz acele etmemeniz fayda vardır.

SEVGİLİ YÜKSELEN BALIKLAR;

Toplum önündeki rollerinizin değişebileceği ve ailevi meselelerinizin ön plana çıkacağı bir döneme giriyorsunuz. Bu süreçte öğrenmeniz gereken ders; geldiğiniz yeri unutmadan hedeflerinize doğru ilerlemek olacaktır.

Uzun çabalar sonucunda kariyer anlamında istediğiniz hedefe ulaşabilir ya da mevcut işinizden ayrılarak, uzun zamandan beri icra etmek isteğiniz ama cesaret edemediğiniz işlere yönelebilirsiniz. Eğitim hayatı devam eden bir Yükselen Balıksanız; okulunuzu bitirebilir ya da farklı bir bölüme geçiş yapabilirsiniz.

21 Hazirana kadar odağınızı ailenizin ve evinizin ihtiyaçlarına çevirmeniz gerekebilir. Taşınmak, ev alıp-satmak, tadilata başlamak için doğru zamanda değilsiniz. Bu tür işlemlerinizde gecikmeler, aksamalar yaşamanız muhtemeldir.
æmerkurum

Şans oyunlarına merakınız varsa, riskli yatırımlarınız faydadan çok zarar getirebilir.

21 Hazirandan sonra aşk hayatınız hareketlenebilir. Yeni bir ilişkiye başlamak konusunda kararsızlıklar yaşayabilirsiniz. İlişkilerinizin gidişatını akışa bırakmanız daha doğru adımlar atmanıza yardımcı olacaktır.

Ulaşabileceğiniz hesaplar;

@merkurumduruyor ve @gamzetombul