Gamze Tombul‘dan “Aralık Ayı Burç Yorumları”

21 Aralık 2020 0° 29‘ Kova Burcunda Jüpiter ve Satürn Kavuşuyor.

Bereketi, bolluğu, şansı ve fırsatları temsil eden Jüpiter ile üretkenliği, disipline olmayı, sorumluluğu ve sınanmaları anlatan Satürn, 21 Aralık 0° 29‘ Kova Burcunda etkisini Nisan 2020’ye kadar hissedeceğimiz kavuşum açısınıgerçekleştiriyor olacak.

Jüpiter ve Satürn, önümüze çıkan fırsatları iyi değerlendirmeyi, emek olmadan elde edilen her şeyin kalıcı olmayacağını bizlere öğretecek.

Jüpiter ve Satürn’ün kavuşumu;yapacağınız gelecek planlarınızda daha sağlam adımlarla ilerlemeniz, koordine olarak hareket etmeniz, gösteriş ve abartıdan uzak kalarak adımlar attığınız işlerinizin kalıcı ve sağlam temellere dayalı olmasına yardımcı olacaklardır.

Kimsenin üzerine basmadan, sorumluluk ve sağduyu sahibi olarak, küçük hesaplardan uzak, başkalarını da destekleyerek ilerleyeceğiniz hayat yolunuzda hak ettiğiniz başarıyı elde etmenizi mümkün kılacaklardır.

SEVGİLİ YÜKSELEN KOÇLAR;

14 Aralık 23° Yay Burcunda Merkür’ünde eşlik edeceği Güneş tutulmasıyla beraber; yükseköğrenim, yurtdışı bağlantılı işleriniz, seyahat planlarınız, adli sürece tabi olmuş konularınız, sosyal medya aracılığıyla yürüttüğünüz işleriniz, eşinizin ailesiyle ilgili konularınızda güzel başlangıçlar yapabilirsiniz. Bu süreçte akıl hocası olarak gördüğünüz kişilerle iletişim trafiğiniz fazla olacaktır.

21 Aralık Jüpiter ve Satürn’ün 0° 29‘ Kova Burcunda kavuşumuyla beraber; iş ya da sosyal çevrenizdeki kişiler vasıtasıyla büyük hayallerinizi hayata dökmek adına fırsatlarla karşılaşabileceğiniz harika bir döneme giriyor olacaksınız. Yeni bir çevreye girebilir, hobi olarak yaptığınız, keyif aldığınız uğraşlarınızdan kazanç sağlama fikrini icraata dökebilirsiniz.

30 Aralık 8° 53‘ Yengeç Burcunda gerçekleşecek olan Dolunayla beraber; aile büyükleriniz, sahip olduğunuz varlıklar ve ev halkıyla ilgili konular gündeminizi kaplayabilir. Taşınma, ev tadilatı ve gayrimenkul alım-satım işlemleriniz gibi girişimlerinizde sonuçlanmalara ya da çözümlenmelere gidebilirsiniz.

SEVGİLİ YÜKSELEN BOĞALAR;

14 Aralık 23° Yay Burcunda Merkür’ünde eşlik edeceği Güneş tutulmasıyla beraber; kriz yaratan eş ve ortaklarınıza ait kazançlarınız, miras konularınız, gelir gider kalemleriniz ve doktor müdahalesi gerektiren fiziksel ve ruhsal sağlık sorunlarınızla ilgili konularda sonuçlanmalar ve aydınlanmalar yaşayabilirsiniz.

21 Aralık Jüpiter ve Satürn’ün 0° 29‘ Kova Burcunda kavuşumuyla beraber; uzun emekler verdiğiniz kariyerinizle pozisyon değişikliği ve terfi konularınız gündeme gelebilir. Daha fazla sorumluluk almanız gereken pozisyon teklifleri alabilirsiniz.Eşiniz ya da eşinizin çevresin vasıtasıyla yeni kariyer yolları açılabilir, kendi işinizi kurma fikrine sıcak bakabilirsiniz.

30 Aralık 8° 53‘ Yengeç Burcunda gerçekleşecek olan Dolunayla beraber;kısa süreli ticari anlaşmalarınızı, uzmanlık edinmek adına aldığınız eğitimler, farklı bakış açılarına sahip olma ihtiyacınız, kardeşleriniz ve yakın çevrenizle alakalı konular gündem yaratırken, sıkıntı olan bu alanlardaki konularınız çözümlenme ya da sonlanmaya gidebilir.

SEVGİLİ YÜKSELEN İKİZLER;

14 Aralık 23° Yay Burcunda Merkür’ünde eşlik edeceği Güneş tutulmasıyla beraber; her türlü ikili ilişkilerinize olan bakış açınız değişime uğrayabilir, kendi fikir ve isteklerinizi daha fazla ön plana koymak isteyebilirsiniz. Yeni bir ilişkiye başlamak, var olan ilişkinizi resmiyete dökmek ve yeni ortaklı işler, ticari anlaşmalar yapmak adına mesai yapabilirsiniz.

21 Aralık Jüpiter ve Satürn’ün 0° 29‘ Kova Burcunda kavuşumuyla beraber; mesleğinize yardımcı eğitimler ya da yükseköğrenim konularınız, yurtdışı bağlantılı plan ya da projeleriniz, varsa sosyal medya araçlarıyla yürüttüğünüz işleriniz, adli sürece tabi olan konularınız gündeminizde daha ciddi yerler kaplıyor olacak. Hayat yolunuzu aydınlatacak, ufkunuzu açacak kişilerle tanışabilir, onlardan ilhamla kendi potansiyelinizi daha iyi değerlendirmeyi düşünebilirsiniz.

30 Aralık 8° 53‘ Yengeç Burcunda gerçekleşecek olan Dolunayla beraber; gelir-gider dengenizi sarsan ödemeleriniz, vadesi geçmiş alacaklarınız ve yatırımlarınız gibi mali konularda var olan sorunlarınız çözümlenme yoluna gidiyor olacak.

SEVGİLİ YÜKSELEN YENGEÇLER;

14 Aralık 23° Yay Burcunda Merkür’ünde eşlik edeceği Güneş tutulmasıyla beraber; sağlınız, sorumluluklarınız ve iş ortamınızla alakalı konularınız gündeminizi oluşturuyor olacak. Bu süreçte; yeni beslenme ve sağlıklı yaşam tarzına adapte olmayı deneyimleyebilir, var olan işinizde ya da günlük yaptığınız işlerinizde sizi heyecanlandıran yeni plan ve projelerinizin sorumluluğunu üstlenebilirsiniz.

21 Aralık Jüpiter ve Satürn’ün 0° 29‘ Kova Burcunda kavuşumuyla beraber; ödemeler, krediler, miraslar, eşinize ya da ortaklarınıza ait kazançlar, ruhsal ve fiziksel olarak hissettiğiniz yorgunluğunuz gibi kriz yaratan konularınızın üzerine daha ciddi eğilmeniz, çözümleme yoluna gitmeniz size şifa ve bereket getirecektir.

30 Aralık 8° 53‘ Yengeç Burcunda gerçekleşecek olan Dolunayla beraber; “ben buradayım, benim fikirlerim bunlar, hayatımda yeni bir şeyler başlatıyorum, kendimden yeni bir ben var ediyorum” dediğiniz, size zararlı olan her şeyi kesip atmakta başarılı olacağınız bir süreçte olacaksınız.

SEVGİLİ YÜKSELEN ASLANLAR;

14 Aralık 23° Yay Burcunda Merkür’ünde eşlik edeceği Güneş tutulmasıyla beraber; aşk hayatınız hareketlendirmek, heyecanı yüksek tutmak için girişimleriniz olabilir. Çocuklarınızla alakalı yeni güzel gündemleriniz keyfinizi arttıracaktır. Kazı kazan gibi riskli yatırımlar ilginizi çekerken,Bu süreçte; size keyif verecek yeni şeyler deneyimleme ihtiyacınız yüksek olacaktır.

21 Aralık Jüpiter ve Satürn’ün 0° 29‘ Kova Burcunda kavuşumuyla beraber; her türlü ikili ilişkilerinize ve ortaklı işlerinize bakış açınız ciddileşiyor olacak. Önemli iş anlaşmaları yapabilir, var olan ilişkinizi resmiyete dökme kararı alabilir ya da yeni bir ilişkiye başlayabilirsiniz.

30 Aralık 8° 53‘ Yengeç Burcunda gerçekleşecek olan Dolunayla beraber; korkularınızla yüzleşebilir, kendinizle barışabilir, yeni yılda kim ve nerede olmak istediğinizi anlamak adına inzivaya çekilmek isteyebilirsiniz. Bu süreçte içsel muhasebe yapmak, korkularınızın nedenini anlamaya çalışmak, zihinsel kalabalığınızdan uzaklaşmak size ruhen iyi gelecek ve ufkunuzu açacaktır.

SEVGİLİ YÜKSELEN BAŞAKLAR;

14 Aralık 23° Yay Burcunda Merkür’ünde eşlik edeceği Güneş tutulmasıyla beraber; aile ve hanenizle ilgili yenilikler gündeminizi oluşturuyor olacak. Aile üyelerinize yeni kişiler katılabilir, sahip olduğunuz varlıklarınızı elden çıkartabilir ya da üzerine ekleyebilir, şehir veya ev değiştirme planlarınızı yürürlüğe koyabilirsiniz.

21 Aralık Jüpiter ve Satürn’ün 0° 29‘ Kova Burcunda kavuşumuyla beraber; iş ya da sektör değişikliği konularınızı ciddi bir şekilde ele aldığınız bir sürece giriyor olacaksınız. Var olan işinizi büyütebilir ya da yeni alanlarda girişimlerde bulunmak adına çalışmalara başlayabilirsiniz. Bu süreçte yüksek tempolu çalışma tarzınız  sağlık konularınızı ihmal etmenize engel olmamalıdır.

30 Aralık 8° 53‘ Yengeç Burcunda gerçekleşecek olan Dolunayla beraber; büyük hayat planlarınızla ilgili attığınız adımların meyvesini topladığınız, sosyal ve iş çevrenizin size kazandırdığı deneyim ve kişilerle hayallerinizin peşinden daha sağlam adımlarla ilerlediğiniz bir süreçte olacaksınız.

SEVGİLİ YÜKSELEN TERAZİLER;

14 Aralık 23° Yay Burcunda Merkür’ünde eşlik edeceği Güneş tutulmasıyla beraber; uzmanlaşmak adına yeni kısa eğitimlere katılabilir, küçük ticari girişimler başlatabilir, yeni bakış açılarını benimseyebilir, yeni şeyler öğrenmek ve keşfetmek isteyebilirsiniz. Kardeşleriniz ya da yakın çevrenizle iletişim trafiğiniz yoğun olurken onların yeni gündemlere müdahil olabilir ve desteğinizi sunabilirsiniz.

21 Aralık Jüpiter ve Satürn’ün 0° 29‘ Kova Burcunda kavuşumuyla beraber; romantik ilişkilerinizi bir adım öteye götürdüğünüz, çocuk sahibi olmayı düşünmeye başladığınız ve yaratıcılık gerektiren ya da size keyif veren hobilerinizden kazanç sağlamayı düşündüğünüz fikirlerinizi ciddi şekilde ele aldığınız bir sürece giriyor olacaksınız.

30 Aralık 8° 53‘ Yengeç Burcunda gerçekleşecek olan Dolunayla beraber; kariyer konularınız gündeminizi kaplıyor olacak. Beklenen terfi, pozisyon ya da sektör değişikliği gibi konularınız sonuçlanırken, iş yaşamınızda duygusal yönden sizi yoran kişiler ve sorumluluklarınızla ilgili yaşadığınız problemler çözümlenebilir.

SEVGİLİ YÜKSELEN AKREPLER;

14 Aralık 23° Yay Burcunda Merkür’ünde eşlik edeceği Güneş tutulmasıyla beraber; gelir- gider kalemleriniz, yatırımlarınız ve miras, sigorta vb. gibi yerlerden gelen paralar gibi mali konularınız gündeminizde olacak. Kendi işinizi kurabilir ya da var olan işinizde yeni size daha fazla getirisi olan ve daha fazla kazanç sağlayabileceğiniz ürünler, fikirler ortaya çıkartabilirsiniz.

21 Aralık Jüpiter ve Satürn’ün 0° 29‘ Kova Burcunda kavuşumuyla beraber; Ailenizi ve hane içinizi ilgilendiren konularda daha fazla sorumluluk alacağınız ve ailenizden destekler görebileceğiniz bir sürece giriyor olacaksınız. Aile büyüklerinizle daha fazla ilgilenebilir, ailenize ait varlıların alım-satım işlemlerini üstlenebilirsiniz. Bu süreçte yapacağınız akıllı yatırımlar kalıcı olacaktır. Fırsatları iyi değerlendirmelisiniz.

30 Aralık 8° 53‘ Yengeç Burcunda gerçekleşecek olan Dolunayla beraber; devam ettiğiniz eğitim konularınız, adli sürece tabi olan süreçleriniz, yurtdışı bağlantılı projeleriniz gibi konularınız sonuçlanabilir. Eşinizin ailesiyle yaşadığınız var olan problemleriniz çözümlenebilir.

SEVGİLİ YÜKSELEN YAYLAR;

14 Aralık 23° Yay Burcunda Merkür’ünde eşlik edeceği Güneş tutulmasıyla beraber;kendinizi keşfettiğiniz bir sürece giriyor olacaksınız. Yeniliklere bedeninizle başlayabilir düzenli egzersiz ve beslenme alışkanlığı edinebilirsiniz. Hayat alanında sesinizi daha fazla çıkartabilir, fikirlerinizi ve isteklerinizi daha fazla ön plana koyabilirsiniz. Kendi potansiyelinizin farkına vardığınız ve bunu çevrenize gösterebileceğiniz zamanlardasınız.

21 Aralık Jüpiter ve Satürn’ün 0° 29‘ Kova Burcunda kavuşumuyla beraber; zihniniz daha disiplinli çalışmaya başlayacaktır. Küçük ticari girişimlerinizi büyütebilir, profesyonel bakış açılarına sahip olmak adına kısa eğitimlere katılabilirsiniz. Zihninizi beslemenin, geliştirmenin ve potansiyelinizi ciddiye almanın önemini daha iyi kavradığınız bir sürece başlıyorsunuz.

30 Aralık 8° 53‘ Yengeç Burcunda gerçekleşecek olan Dolunayla beraber;mali konularınızdaki dengesizlikler, eşiniz ya da ortaklarınızın kazançlarıyla alakalı problemli olan konularınız ve duygusal yorgunluğunuzdan kaynaklı olarak ruhsal ya da fiziksel sağlığınızla ilgili problemleriniz gibi kriz yaratabilecek konularınız hızlıca sonuçlanabilir ve çözümlenebilir.

 

SEVGİLİ YÜKSELEN OĞLAKLAR;

14 Aralık 23° Yay Burcunda Merkür’ünde eşlik edeceği Güneş tutulmasıyla beraber; inzivaya çekilip, kendinizi dinlediğiniz bir süreçte olacaksınız. İçsel muhasebe yapabilir, korkularınızla yüzleşebilir, kendinizle, kimliğinizle ve varoluşunuzla daha mutlu olmayı deneyimleyebilirsiniz. Hayatın bir yarış olmadığını en kıymetli varlığınızın iyiliği ve kötülüğüyle beraber kendiniz olduğunu fark ettiğiniz zamanlardasınız.

21 Aralık Jüpiter ve Satürn’ün 0° 29‘ Kova Burcunda kavuşumuyla beraber; kazanç kapılarınızı genişletmek adına ciddi atılımlar ve girişimlerde bulunmayı planlayabilirsiniz. Tutumlu olmayı ve kazançlarınızı güzel yatırımlara çevirmeyi öğrenebileceğiniz bir sürece başlıyorsunuz.

30 Aralık 8° 53‘ Yengeç Burcunda gerçekleşecek olan Dolunayla beraber; her türlü ikili ilişkilerinizle ilgili konular gündeminizi kaplıyor olacak. Toksik hale gelen her türlü romantik ve ortaklık ilişkilerinizi sonlandırabilir ya da var olan problemleri çözümlemek adına girişimlerde bulanabilirsiniz. Yeni bir ilişkiye başlayabilir veya var olan ilişkinizi bir adım ileriye götürebilirsiniz.

SEVGİLİ YÜKSELEN KOVALAR;

14 Aralık 23° Yay Burcunda Merkür’ünde eşlik edeceği Güneş tutulmasıyla beraber; hayat amacınızı keşfedeceğiniz, yeni sosyal çevrelere girebileceğiniz bir süreçte olacaksınız. Büyük hayallerinizi gerçekleştirmek adına kariyer ve sosyal çevrenizin size kazandırdığı deneyim ve fırsatları değerlendirerek atılımlarda bulunabilirsiniz. Hayatınıza katkı sağlayacak kişilerle tanışabilir ve onların vasıtasıyla yeni topluluklara katılabilirsiniz.

21 Aralık Jüpiter ve Satürn’ün 0° 29‘ Kova Burcunda kavuşumuyla beraber; hayatı, kendinizi ve potansiyelinizi daha fazla ciddiye aldığınız bir döneme giriyorsunuz. Üzerinize daha fazla sorumluluk alabilir, kendinizi gücünüzü çevrenize ispatlamak ve ciddiye alınmak adına daha disipline bir hayat tarzını benimseyebilirsiniz.

30 Aralık 8° 53‘ Yengeç Burcunda gerçekleşecek olan Dolunayla beraber; Çalışma ortamınızdaki ya da her gün iletişim halinde olduğunuz kişilerle aranızda var olan sorunlu konularınız çözümleyebilirsiniz. Ruhsal olarak sizi yorduğunu düşündüğünüz kişilerle ise iletişinizi sonlandırabilirsiniz. Bu süreçte sağlık konularınız dikkat çekiyor. İhmal etmemenizde fayda var.

SEVGİLİ YÜKSELEN BALIKLAR;

14 Aralık 23° Yay Burcunda Merkür’ünde eşlik edeceği Güneş tutulmasıyla beraber; kariyer hayatınız ve toplum önündeki statünüz gündeminizi kaplıyor olacak. Yeni bir unvan kazanabilir, beklenen terfi, görev değişikliği ya da iş başvurusu gibi konularınızda yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz. Var olan romantik ilişkilerinizi resmiyete dökebilir ve evlilik kararı alabilirsiniz.

21 Aralık Jüpiter ve Satürn’ün 0° 29‘ Kova Burcunda kavuşumuyla beraber; inzivaya çekildiğiniz bir döneme giriyor olacaksınız. Farklı bir yere yerleşebilir. Normal yaşantınızdan uzaklaşabilirsiniz. Toplum önünde çok fazla görünmeyi istemeyebilirsiniz. Bu süreçte uzun emekler ve efor gerektirecek plan ve projeler başlatmanız sonuçsuz kalabilir. Uzaklaşmak, kendinizi dinlemek daha iyi gelecektir.

30 Aralık 8° 53‘ Yengeç Burcunda gerçekleşecek olan Dolunayla beraber; varsa çocuklarınızla alakalı sürüncemede olan konularınız, problemli giden romantik ilişkileriniz ve yaratıcılık gerektiren işlerinizde yaşadığınız sorunlar gibi konularınızda çözümlemeler ve sonuçlanmalar yaşayabilirsiniz.