Gastronomik Haz Yaratan Lezzetler

OUZO Roof Restaurant’ın menüsü sağlıklı beslenme konseptine uygun olarak yenilendi. Mevsimsel coğrafi işaretli ürünler ile hazırlanan menüdeAkdeniz ağırlıklı Kıyı Ege ve Anadolu halk mutfağından haz yaratan lezzetler yer alıyor.

Sağlıklı Mutfak, Sağlıklı Beslenme

Ouzo Roof’un mutfağında sağlıklı beslenme kapsamda raw, vegan, vejetaryen gibi farklı konseptler uygulanıyor. Coğrafi işaretli mevsimsel yerel ürün kullanımına da dikkat ettiklerini belirten başarılı şef Rafet İnce, menüde az pişmiş veya ısıl işlem görmemiş yemeklere yer veriyor. Akdeniz ve Ege’ye has otlarla hazırlanan taze tüketilmeye yönelik mezelere Mardin Derik ve Artvin Yusufeli zeytinyağı eşlik ediyor.

Baharatla Hayat Bulan Tatlar

Kızılcık ve tarhananın eşlik ettiği, 8 farklı baharatın buluşmasıyla lezzeti ayyuğa çıkan 8 Baharatlı Ciğer Tava misafirleri lezzet yolculuğuna çıkarıyor. Menüdeki bir diğer çarpıcı lezzet ise 32 Baharatlı Dana Kaburga. Ouzo Roof Restaurant’a has Dana Kaburga, erik püresi ve mantar ile pişirilerek ilik sos eşliğinde servis ediliyor.

Unsuz Şekersiz Tatlılar                              

Misafirlerin favori tatlıları olan Raw Cheesecake ve Sufle’de un ve şeker bulunmuyor. Eşsiz lezzet Raw Cheesecake; yulaf, incir, fındık, badem, kaju, kabak çekirdeği ve ay çekirdeğinin buluşmasıyla hazırlanırken bal ve hurma ile tatlandırılıyor. Ouzo Roof Restaurant’a özgü bir tat olan Sufle ise unsuz şekersiz hazırlanarak zeytinyağı ile lezzetlendiriliyor.