Guillermo Del Toro Netflix İle Geri Dönüyor!

Guillermo Del Toro

Guillermo Del Toro, 10 After Midnight isimli korku dizisini Netflix üzerinden yayınlayacak.

Geçtiğimiz Oscar ödül töreninde Shape Of Water ile en iyi yönetmen ödülünü kazanan, oyun dünyasının yakından tanıdığı isim Guillermo Del Toro, Netflix için bir korku dizisi çekmeye hazırlanıyor. 10 After Midnight isimli korku dizisinin yayın tarihi ve bölüm sayısı henüz açıklanmış değil.

10 After Midnight adlı korku serisinin prodüktörlüğünü, Shape of Water da prodüktörlük yapmış olan J. Miles Dale üstlenecek. Anlaşılan ikili yaptıkları çalışmadan o kadar gurur duyuyorlarki aynı başarıyı buraya aktaracaklarını da düşünüyorlar. Ancak Guillermo Del Toro sadece dizinin çeşitli bölümlerinde yazarlık ve yönetmenlik yapacak. Tüm bir sezonla uğraşma durumuna düşecek gibi durmuyor.

Bu yeni korku projesi ile de bu işbirliği devam edecek gibi gözüküyor. GuillermoDelToro, özellikle korku ve fantastik öğeleri filmlerinde sıkça kullanan bir yönetmen. Daha önce Hideo Kojima ile korku oyunu Silent Hills projesinde de kısa bir süre birlikte çalışma imkanı da bulan Del Toro’nun, korku türünü iyi bilen bir isim olduğunu söyleyebiliriz. Henüz yayınlanma tarihi açıklanmayan 10 After Midnight’ın nasıl bir yapım olacağını bekleyip göreceğiz.

Ek olarak Guillermo Del Toro hali hazırda Hideo Kojima‘nın geliştirmekte olduğu Death Stranding oyununda konuk oyuncu olarak yer alacak.