Güzelleşeyim Derken Sağlığınızdan Olmayın

Sanatçı Alişan’ın liposuction yaptırdığını ve ölümden döndüğünü açıklamasının ardından, uzmanlar, profesyonel kişiler tarafından yapılmayan güzelleşme operasyonlarındaki tehlikeye dikkat çektiler. Medikal Estetik Uzmanı Songül Durur Zevzir, uzman kişiler tarafından yapılmayan liposuction sonucu, kişilerde yağ embolisine (yağ pıhtısı) bağlı tansiyon düşmesi görülebileceğini belirtiyor. Yöntemin doğru uygulanmaması nedeniyle ciltte çöküntüler gibi istenmeyen sonuçlar görülebileceğini söyleyen Zevzir, modern teknolojileri kullanan merkezlerin tercih edilmesini, merdivenaltı olarak tabir edilen yerlerden uzak durulmasını öneriyor.

“Amerika ve Avrupa’da, yeni nesil teknoloji sistemleri ile  zayıflama, bölgesel incelme, selülit tedavisi ve sıkılaşma en çok tercih ediliyor” diyen Songül Durur Zevzir, ameliyat olmadan risk almadan, iz, dalgalanma sarkma oluşturmayan ve tekrar kilo alınca başka bölgelerdeki yağlanmalarla kendi fiziğinizi kaybetme riski olmayan yeni sistemlerin revaçta olduğunu vurguluyor.

Yine botoks, dolgu gibi basit olduğu düşünülen uygulamaların da mutlaka uzmanlar tarafından yapılması gerektiğini hatırlatan Zevzir, aksi takdirde kişilerin yüzlerinde ya da vücutlarında dönüşü olmayan hasarlar bırakabileceğini hatta kişinin ölümüne bile sebep olabileceğini sözlerine ekliyor.