Hamam Kültürüne Yepyeni Bir Soluk; Tarihi Çeşme Hamamı

tarihi çeşme hamamı

Şehrin içinde keyifli saatler geçirmek ve kendinizi şımartmak istiyorsanız, rotanızı Tarihi Çeşme Hamamı ’na çevirmenizi öneriyoruz. Şehirdeki kaçış adresinizde; hamam klasiklerinden hamam ritüellerine, spa klasiklerinden spa yolculuklarına, imza bakımlardan spa ritüellerine, vücut bakımlarından cilt bakımlarına 20 yıllık tecrübesiyle ön plana çıkan Charme d’Orient ürünleri ile farkı yakından hissedin.

Temizliğin, şifanın aynı zamanda eğlencenin ve sosyal paylaşımın önemli bir temsilcisi olan hamam geleneği, Tarihi Çeşme Hamamı’yla günümüze uygun bir bakış açısıyla yeniden yorumlanıyor. Tarih boyunca yüzlerce müşterisine hizmet vermiş bu hamam, suyun arındırıcı gücünü geçmişten bugüne uzanan eşsiz bir atmosferde ziyaretçilerine sunuyor. Lale Devri Kaptan-ı Deryası ve sarayın önde gelen isimlerinden olan Kaymak Mustafa Paşa tarafından 1720’lerde yaptırılan ve The Galata İstanbul Hotel MGallery by Sofitel’in içinde yer alan Tarihi Çeşme Hamamı; yüksek tavanları, ihtişamlı kubbesi, ahşap detayları ve özgün motifleriyle suyun dinginliğine kendini teslim etmek isteyenleri bekliyor.

Türklerin inançları, yaşam felsefeleri ve gelenekleri içinde kurumsal bir kimlik kazanan hamamlar, doğunun mistik havasını batıya taşıyarak oryantalizmin değişmez simgesi olmaya devam etmektedir. Tarihi Çeşme hamamı; üç adet tek bir VIP odası ve yaklaşık 30 kişilik kapasitesiyle yenilenmek isteyenleri bekliyor. Sıcaklık, ılıklık ve soğukluk bölümleri ile tarihi bir atmosferde modern SPA keyfini yaşatan Tarihi Çeşme Hamamı, özel odada masaj, jakuzi gibi ayrıcalıklar da sunuyor. Burada su ile yenilenme mucizesi geleneksel hamam ruhuyla harmanlanıyor.

Hamam ritüellerinden spa yolculuğuna…

SPA SOUL tecrübesiyle hayata geçirilen hamamda sadece bir “güzellik” hikâyesi sunulmuyor. Geleneksel Türk Köpük masajından geleneksel Türk hamamına, geleneksel Türk kesesinden Fas hamamına uzanan bir yolculuğa hazır mısınız? Ayrıca Hamam ritüellerinden besleyici, sıkılaştırıcı, arındırıcı, şımartıcı ve rahatlatıcı uygulamalar da kendinizi yenilemenin yeni formülü… Spa yolculuklarında ise Geleneksel Tay, Bali, Hawaiian Lomi Lomi, sıcak taş masajları ve Ayurvedik İlham gibi birbirinden farklı uygulamalar bulunuyor. İmza bakımlar, spa ritüelleri, vücut bakımları, erkeklere özel bakımlar, yaşlanma karşıtı bakımlar ve tamamlayıcı bakımlarla farkı yakından hissedeceksiniz.

Kadim medeniyetlerin mirasını günümüze taşımak…

Tarihi Çeşme Hamamı’nda 20 yıllık tecrübesiyle ön plana çıkan Charme d’Orient ürünleri kullanılıyor. Marka; eski medeniyetlerde vücudu arındıran, ruhu hafifleten hamam ve banyonun geleneksel ritüellerine lüksün ve güncelliğin yorumunu kazandırıyor. Akdeniz ve Doğu kültürlerinin yüzyıllar süren yolculuğu ile oluşan zenginliklerden yararlanan ve onların ahenkle harmanlanmasından vücut bulan otantik Charme d’Orient ürünleri, sizi Doğu’nun farklı bölgelerinin geleneklerini keşfetmeye davet ediyor. Fas’ın siyah sabunu ve Argan yağı, Halep’in sabunu ve lif kabağı,Cezayir’in badem yağı ve kil maskesi ya da İstanbul hamamlarının rafinelikte en üst noktaya gelen yıkanma seremonileri.

Şehrin koşturmasından ve telaşından uzaklaşıp kendini şımartmak isteyenler için hem yeni hem de özgün bir alternatif olan Tarihi Çeşme Hamamı’nda kendinizi yenilemeye hazırlanın…