HAYATI RENKLENDİREN LEZZETLER KASE İÇİNDE

Kasede yenebilecek her şeyi en sağlıklı yöntemlerle pişirip en doğal ve en lezzetli haliyle sunduğumuz için inkase’nin size iyi geleceğini iddia ediyoruz.

Yaşam felsefesi olarak doğal gıda ve sağlıklı beslenmeyi benimsediğimiz için inkase mutfağında, daima özenle yetiştirilmiş en taze ürünleri kullanıyor ve en sağlıklı pişirme yöntemiyle hazırlıyoruz. Böylece yiyecekler pişerken lezzetinden, formundan, renginden ve en önemlisi besin değerinden hiçbir şey kaybetmiyor. Gerçek gıdanın özünü ve tadını korumak amacıyla yiyecekleri en sağlıklı yöntemlerle hazırlayıp yemeğinizi en sade haliyle sunuyoruz. Dünya çapında büyüyen sağlıklı yaşam trendi de bu iddiamızın doğruluğunu kanıtlıyor.

Yeteneklerini ve yaratıcılıklarını sergilerken asla abartıya kaçmayan aşçılarımızla özellikle övünüyoruz çünkü yiyecekleri hazırlarken binbir çeşit sosa boğmadıkları için gerçek tatları almanızı sağlıyorlar. Aslına bakarsanız biz inkase’de sadece süs olsun diye kasenize yenmeyecek hiçbir şey koymuyoruz, yapay tatlandırıcılar kullanmıyoruz.  Hedefimiz, yemeğinizi yerken de yedikten sonra da sizi rahat hissettirmek.

Ayrıca hem mideye hem göze hitap etmenin de peşindeyiz.

inkase mutfağından çıkan rengarek kaselere bakmak ayrı, kase içindeki enfes lezzetleri tatmak size ayrı bir keyif versin diye uğraşıyoruz. Amacınız yalnızca karnınızı doyurmaktansa, gerçekten sağlıklı beslendiğinizi hissetmekse nefis bir yeme-içme deneyimi inkase’de sizi bekliyor. Mekanın rahat ve samimi atmosferi de cabası.

Doğal, lezzetli ve kaliteli malzemeler aynı kasede!  

Diğer yandan doğal ve sağlıklı beslenme odaklı inkase’de kullandığımız ürünlerin hepsini güvendiğimiz yerel ve butik üreticilerden tedarik ediyoruz. Bu tercihimizin nedeni ürün kalitesine önem vermemizin yanında etik açıdan da yerel üretimi desteklemeyi arzu etmemiz. İlke olarak benimsediğimiz bu yaklaşımın yaygınlaşmasını diliyoruz. İnsanın baktığı gibi canını çektiren kase dolusu lezzeti daha fazla kişiye ulaştırmak da istiyoruz. Bu konuda bizimle benzer düşünen, sağlıklı mutfak meraklılarını da farklı yerlerde yeni inkase mekanları kurmak için işbirliğine çağırıyoruz.

Lezzetimizin sırrı: Sous-vide

inkase’de pişen tüm yiyecekler lezzetini ve besin değerini tümüyle koruyacak şekilde elektrikli özel bir ocak kullanılarak hazırlanır. Sous-vide denen bu modern pişirme tekniği gıdanın türüne en uygun ısıda, cam kavanoz veya plastik torba içine konarak sıcak su veya buhar içinde normal yemek pişirme süresinden çok daha uzun süre pişirilmesidir. Besinlerin rengini, formunu, lezzetini ve besin değerini koruyan bu pişirme yöntemi sayesinde gıdanın tüm iyiliği, güzelliği içinde saklı kalır. Bu yüzden inkase’de yediklerinizin tadı damağınızda kalır. Kısacası rahatınıza, boğazınıza ve sağlığınıza düşkünseniz inkase müdavimi olabilirsiniz.

Dünya mutfaklarından tatların yanında, vegan ve vejeteryan seçenekler de sunan inkase’de damak tadınıza uygun bir kase mutlaka bulursunuz! 

inkase

Canınız ne çekerse!