Her Üç Kadından Biri Deniz Kızı Olmayı İstiyor

deniz kızı

DENİZ KIZI ÇILGINLIĞI

  • Boynuz değil, kuyruk. “Fantastik bir varlık olsaydınız tercihiniz ne oldurdu?” sorusunun yöneltildiği kişilerin arasında, deniz kızı olmak isteyenlerin oranı (%23), boynuzlu at olmak isteyenlerden (%4) yaklaşık 6 kat daha fazla.
  • Hayal mi, gerçek mi? Katılımcıların üçte birinden fazlası (%37) deniz kızlarının var olduğuna inanıyor; %9’u ise daha önce bir deniz kızı gördüğünü söylüyor.
  • Denizkızı çılgınlığı. Kadınların da erkeklerinde %55’i deniz kızlarının ve erkeklerinin var olduğuna inanıyor ve her üç kadından biri de deniz kızı olmayı istiyor.

Tek boynuzlu atların dönemi sona erdi ve artık dönem deniz kızlarının dönemi. Denizkızı olmak isteyenlerin (%23) sayısı, boynuzlu at olmak isteyenlerden (%4) neredeyse 6 kat daha fazla. Daha da ilginç olan ise insanların üçte birinden fazlasının (%37) deniz kızlarının var olduğuna inanıyor olması; hatta yaklaşık %9’u da daha önce bir deniz kızı gördüğünü söylüyor.

Hotels.com, deniz kızlarına duyulan ilgiyi taçlandırmak adına ise belirli noktalara özel deniz kızı egzersiz seansları organize ediyor.

#Denizkızısporu

Merman Chris

Farklı deneyim meraklısı tatilciler, Kuzey Denizlerinin altın yüzgeçli Instagram deniz erkeği Merman Chris‘in rol aldığı bu heyecanlı Hotels.com videosunda derslerin bir ön izlemesini görebilirler. Hotels.com’un benzersiz bir deneyim sunan egzersiz programıyla ilgili olarak deniz erkeği Chris’in yorumları ise şöyle: “Hotels.com için bu videoda yer almak ve deniz altının sırlarını dünyayla paylaşmak açıkçası bir rüya gibiydi. Deniz erkeği olmak harika olsa da sanıldığı gibi kolay da değil. Çünkü hem suya karşı yüzebilmek ve derinlere dalabilmek için formumuzu korumaya dikkat etmeliyiz, hem de her an bir kayalık üzerinde mükemmel görünebilmeliyiz. Bu nedenle kuyruk kaslarımı her gün çalıştırıyorum. Değişik trend ve yenilikler peşinde olan tatil meraklılarına kuyruklarını takıp bize katılmaları için böyle bir fırsat tanıması ise beni dünyadaki en mutlu balık yapıyor.”

Deniz kızları bu sene kendilerini farklı birçok alanda da yeniden gündeme taşıdı. Siren dizisi bu senenin başarılı yapımları arasındaki yerini alırken; ünlü şarkıcı Nicki Minaj bir deniz kızı olarak sahillerde yüzdü ve ‘Küçük Deniz Kızı‘ filmi yeniden yorumlandı. Dünyayı kasıp kavuran deniz kızı çılgınlığı ise sadece onlardan biri olmayı istemekle bitmiyor. Tatilcilerin üçte biri (%31) deniz kızı görebileceklerine inandıkları bir yere seyahat edeceğini, beşte biri ise (%19) insanlar yerine deniz insanlarıyla çıkmayı tercih edeceğini söylüyor. Görünen o ki Tinder profilinizi güncellemenin vakti geldi de geçiyor.

Deniz kızlarının görülebileceği düşünülen ilk 5 yer:

  • İtalya (%44)
  • İspanya (%40)
  • Türkiye (%42)
  • Avustralya (%20)
  • ABD (%18)