Hıdırellez Coşkusunu Yaşamak İçin BÜMED ’e Davetlisiniz

bümed hıdırellez şenliği

Baharla tazelenmek, Hıdırellez coşkusunu yaşamak için 5 Mayıs’ta BÜMED’e davetlisiniz.

“Baharın müjdecisi Hıdrellez 5 Mayıs Cumartesi günü renkli bir şenlikle BÜMED Üst Bahçe’de kutlanacak. Baharın coşkusunu yaşamaya başlayacağınız, müzik ve dans dolu bu özel günde alanda yapılacak aktiviteler ve müzik performansları ile keyifli bir gün sizleri bekliyor.

2005 yılında bir araya gelişlerinin ardından değişerek dönüşerek ama hep aynı çizgide kalarak devam eden, yolculuklarını 3 albüm, sayısız konser ve turne ile devam ettiren LUXUS kıpır kıpır şarkıları ve enerjik sahne performansları ile şenlikte sahne alacak.

Kendilerini “geleneksel eğlence orkestrası” olarak tanımlayan daha önce Sziget, Paris Şehir Tiyatrosu gibi Türkiye ve Avrupa’nın çeşitli şehirlerinde ve festivallerinde konserler veren KUMPANYA İSTANBUL, şef Ahmet Özden ve ekibinin performansları, coğrafyanın ruhundan beslenen müzikleri ve dokuzsekizlik ritimleri ile sizlere yerinizde duramayacağınız bir deneyim yaşatacak.

2006 yılında kurulan, farklı dönemlerde farklı müzisyenlerin katılımıyla zenginleşen folk caz kolektifi Kolektif İstanbul Anadolu ve Balkan müziğini kendilerinden kattıkları ile harmanlayarak kuruldukları günden bu yana geniş kitlelerin beğenisini kazandı ve birçok uluslararası festivalde performans sergiledi. Bu özel günde Kolektif İstanbul ekibine sahnede sürpriz bir sanatçı da eşlik edecek ve birlikte sizlere şenlik ruhunu sonuna kadar hissettirecekler.

Konserlerin yanında, etkinlik alanında Hıdırellez’in olmazsa olmazı dilek ağacından, geleneksel bahar ve sokak lezzetlerine, çeşitli atölyeler ve el işi standlarından, çocuk oyun alanlarına katılımcılara keyifli bir gün yaşatacak aktivite ve etkinliklerle unutulmayacak bir Hıdırellez kutlaması gerçekleştireceğiz.

Hıdırellez coşkusuna eşlik edecek alan düzenlemeleri, süslemeler ve aksesuarlar ile baharı mutlulukla karşılamak için BÜMED Hıdırellez Şenliği’ni kaçırmayın.”

Kapı Açılış: 14.00
Konserler:
18.00 – Kumpanya İstanbul
20.00 – Luxus
21.30 – Kolektif İstanbul & Sürpriz Konuk