HİLTON İSTANBUL BOSPHORUS’UN GİZEMİ

Yazar: Dilara Deniz CELEBI

Masaj dediğimizde, birçoğumuz bunu lüks yaşam tarzının bir getirisi olarak görüyoruz. Günümüzde ise büyük şirketlerin çalışanlarında sağlık risk değerlendirmesi anlamında sorulan soruların başında geliyor; Yılda, ayda ve haftada kaç kere masaj yaptırıyorsunuz? sorusu.sentinus tek masajMasaj aslında yüzyıllar öncesinde Rönesans döneminde Avrupa’da yayılmış Antik Çin, Hint, Mısır ve Roma uygarlıklarına dayanan çok eski bir şifa tekniği. 1850‘lerde İsviçre’de okuyan iki Amerikalı fizikçi bu tekniği Amerika ile tanıştırır ve böylece masaj buradan tüm Dünya’ya bir çok sağlık problemini önlemek ve şifalandırmak için yayılır. 1930-1940‘larda medikal tedavilerdeki bilimsel ve teknolojik avantajlar sayesinde beklenmedik bir şekilde Amerika’da oldukça yaygınlaşır ve profesyonel atletler için olmazsa olmaz bir uygulama haline gelir.

Masajın faydaları oldukça fazladır; Bağışıklılık sistemini güçlendirir, kan dolaşımını düzenler, metabolizmayı hızlandırır, sindirim ve boşaltım sistemine yardımcı olur,  yağ yakımını hızlandırır, ödem ve toksin atılımını sağlar, kasları gevşetir. Uyku düzenine yardımcı olur stres ve yorgunluğu giderir.. Kısacası ihtiyacımız olan neredeyse her şeyi doğal yollarla aromatik ve özel yağlar, güzel kokular eşliğinde bizlere sağlar. Bunun yanında tabii ki masajı nerede ve kime yaptırdığınızda oldukça önemli. İyi bir terapist size vücudunuzun duymadığınız sesini duyururken, bir diğeri var olmayan bir sağlık sorununa sebebiyet verebilir.5T1A8663sBendeniz haftada 2-3 kere masaj yaptırmaya özen gösteririm. Düzenli olması, elbetteki etkisini oldukça arttırır ama ayda bir kere bile yaptıracağınız masaj tüm bedeninize ve zihninize inanılmaz faydalar sağlar. Faydalarının farkında olduğum masaj terapim için bu sefer soluğu Hilton istanbul Bosphorus otelinde aldım. Spa müdür sevgili Natalie hanım ve güler yüzlü ekibi beni ilgi ile karşıladılar. Otelin konumu gereği oldukça yeşillik ve camekanlardan oluşan uzun bir koridordan geçip bana sunulan yeşil çayımı keyifle yudumlamaya başladım.Bu esnada Spa sorumlusu Natalie hanim spa’larını detaylıca anlatmaya başladı. Misafirlerine  yıllardır sundukları özenli hizmet ve sevgi dolu ortamları hiç yabancılık çekmememizi sağlıyor.

Masaj saatim geldiginde terapistim beni karsiliyor ve oncellikle yarim saatlik bir vucut masaji akabinde ayak masaji ile adeta yenilenmis bir sekilde uyaniyorum.

Bu arada bukadar spa arasinda ilk defa rastladigim; ufak hediyeleri var Hilton spa ekibinin tum misafirlerine.Ozenle sakladiklari sepetlerinde tum misafirleri icin ayri kucuk biblolar var.Bir degisiklik ve yesillik arayisi icersisindeyseniz,ozelliklede ufak suprizler gununuzu guzellestiriyorsa Hilton Bosphorus Natalie hanim ve ekibini tercih edebilirsiniz.